Tomasz Kuszczak zakończył karierę. Działa w innej branży

0
932
Tomasz Kuszczak kończy karierę. Teraz buduje domy. Zdjęcie: Twitter

Kto pamięta Tomasza Kuszczaka, polskiego bramkarza? W Manchesterze United zagrał 61 meczów, w których 27 razy zachował czyste konto. Tomasz Kuszczak to również 11-krotny reprezentant Polski.

Tomasz Kuszczak oficjalnie potwierdził zakończenie kariery piłkarskiej. Były reprezentant Polski i bramkarz m.in. Manchesteru United dołączył do branży budowlanej.

„Kontrakt z Birmingham zakończył się w zeszłym roku i aktualnie cieszę się swoją emeryturą” – przyznał w jednym z wywiadów Kuszczak „Zawsze mam coś do zrobienia. Przygotowywałem się na tę chwilę dość długo. Teraz działam w zupełnie innej branży. Zajmuję się przemysłem deweloperskim, buduję domy i mieszkania. Interesowałem się tym od zawsze” – dodał.

Przez ostatnich dwanaście miesięcy bramkarz skupił się na prowadzeniu swojej firmy oraz podjął się nowych wyzwań. Mimo przejścia do zupełnie innej branży, Kuszczak nie porzuca piłki nożnej w stu procentach.

„Wykonałem już pierwsze kroki w kierunku kariery trenerskiej i uzyskałem licencję UEFA A. Wróciłem także na uniwersytet, aby dokończyć swoje studia na kierunku dziennikarstwo. Jednak na ten moment skupiam się głównie na prowadzeniu mojej firmy. To wymaga dużo pracy, wszystko dzieje się w Polsce, więc dużo podróżuję. Jednak moja rodzina jest naprawdę szczęśliwa w Manchesterze, dlatego nie chcę jej przenosić w inne miejsce” – dodał 38-latek.

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: Nowy Robert Lewandowski przymierzany do włoskiego klubu