Toro Rosso z zaprezentowanym nowym bolidem

0
522
Toro Rosso

11 lutego, tego samego dnia co Williams, Scuderia Toro Rosso zaprezentowała światu samochód na zbliżający się sezon Formuły 1.

STR14, tegoroczny model, nie różni się znacząco w kwestii kolorów od auta z minionego sezonu. Znów głównym motywem jest kolor niebieski, tym razem nieco jaśniejszy odcień, pozostał z kolei charakterystyczny czerwony pasek wzdłuż boków bolidu i pomalowane na srebro napisy Red Bull czy symbol zespołu, byk.

Bolid miał już okazję zostać przetestowany na torze Misano we Włoszech, w ramach dnia filmowego. Za kierownicą usiadł debiutant Alexander Albon, dla którego były to pierwsze kilometry przejechane w samochodzie Formuły 1, a także Daniił Kwiat, który rozpocznie w Melbourne swój czwarty sezon w Formule 1.

Rok temu druga ekipa koncernu Red Bull zajęła dopiero przedostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, z 33 punktami na koncie zdobytymi przez Pierre’a Gasly’ego i Brendona Hartleya. Francuz trafił do pierwszego zespołu spod znaku byka, Nowozelandczyk z kolei nie został zakontraktowany przez żaden z zespołów F1.