Tottenham „rozpoczyna rozmowy” z Harrym Kane’em w sprawie nowej umowy

0
34
Harry Kane; zdjęcie: SPORTbible, Twitter

Tottenham rozpoczął rozmowy z Harrym Kane’em w sprawie nowej umowy, próbując powstrzymać ich rekordowego strzelca przed odejściem tego lata.

Kane strzelił dwa gole w wygranym 3:1 meczu Tottenhamu z Nottingham Forest w sobotę, co dało mu łącznie 22 gole w sezonie, i tylko Erling Haaland zdobył więcej bramek w Premier League.

Czytaj: Tottenham nie chce sprzedaży Harry’ego Kane’a

Kapitan Anglii szybko zbliża się do ostatnich 12 miesięcy swojego obecnego kontraktu, a władze Tottenhamu desperacko pragną zatrzymać swój cenny atut w klubie.

W tej chwili Tottenham nie rozważa sprzedaży Kane’a, ale 29-latek jest jednym z głównych celów Manchesteru United, podczas gdy Bayern Monachium także chętnie rozpocząłby współpracę z Kane.

Według The Athletic, Harry Kane rozpoczął „wstępne rozmowy” z Tottenhamem w sprawie przedłużenia jego obecnego kontraktu z klubem, ale jak na razie nie doszli do porozumienia.

Mimo to Tottenham nadal koncentruje się na skłonieniu Kane’a do odnowienia umowy i jest gotowy pozwolić, by sprawa przeniosła się na następny sezon, jeśli to konieczne.

Daniel Levy będzie niechętny sankcjonowaniu jakiejkolwiek umowy, która spowodowałaby, że Kane opuściłby klub tego lata, i będzie chciał za napastnika minimum 100 milionów funtów – cena, która może jeszcze bardziej wzrosnąć dla rywala z Premier League.

Mówi się, że przejście do United jest w interesie Kane’a, który jest zdesperowany, by dodać trochę trofeów do swojej listy zdobytych bramek i nie musiałby przenosić swojej rodziny do innego kraju.

Pozostanie w Premier League pozwoliłoby mu również kontynuować pościg za rekordem strzelców wszechczasów w Premier League Alana Shearera.

Kane ma obecnie 203 bramki i chce pobić rekord 260 bramek Shearera.

Decyzja Kane’a może również zależeć od tego, kto prawdopodobnie będzie szefem Tottenhamu w przyszłym sezonie.

Kontrakt Antonio Conte wygasa wraz z końcem obecnego sezonu i choć istnieje opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, istnieje szansa, że odejdzie on z końcem obecnego sezonu.

Włoch został powiązany z powrotem z Serie A, podczas gdy doniesiono, że Tottenham zastosował się do krótkiej listy możliwych zastępstw, jeśli Conte odejdzie pod koniec sezonu.

Czytaj: Kto zastąpi Antonio Conte w Tottenhamie?