Tottenham zaproponował mu posadę dyrektora sportowego

0
4
Tottenham próbował zatrudnić Jordiego Cruyffa. (zdjęcie: Barça Buzz, Twitter)

Choć Deco mógł dołączyć do FC Barcelony jako nowy dyrektor sportowy, wcześniej przez prawie dwa lata stanowisko, o którym mowa, piastował inny były zawodnik La Blaugrany. Byłym zawodnikiem, o którym mowa, jest nikt inny jak Jordi Cruyff, syn legendy Barcelony i holenderskiego bohatera Johana Cruyffa.

Sprawując tę funkcję od 2021 roku i opuszczając swoje stanowisko dopiero w 2023 roku, 49-latek wkrótce potem, według hiszpańskiego serwisu SPORT, otrzymał nowe oferty, a jedna z bardziej znanych pochodziła z angielskiej Premier League.

Według doniesień Tottenham Hotspur skontaktował się z Jordi Cruyffem, gdy tylko opuścił FC Barcelonę, aby zaoferować mu stanowisko dyrektora sportowego i wyjaśnić mu ambicje klubu. Jednak bez większego opóźnienia w udzieleniu odpowiedzi były zawodnik Barcelony i Manchesteru United odrzucił ofertę.

Odrzucił ofertę Tottenhamu, ponieważ jego zamiary dotyczą powrotu do bezpośredniego coachingu i zarządzania, a nie ponownego podejmowania roli dyrektora sportowego. 49-latek miał już doświadczenie jako trener w Izraelu w Maccabi Tel Aviv oraz w Chinach w Chongqing Liangjiang Athletic F.C. i Shenzhen F.C. Przez pół roku w 2020 roku zarządzał także reprezentacją narodową Ekwadoru.

CZYTAJ: Polska zmierzy się z Belgią w 1/8 finału Mistrzostw Europy w siatkówce

Po opuszczeniu Barcelony, Jordi Cruyff otrzymał ofertę od zarządu Tottenhamu objęcia stanowiska dyrektora sportowego, ale Cruyff podziękował im i zapewnił, że wróci jedynie, aby wznowić pracę jako trener piłki nożnej.

Jordi Cruyff miał szczególny wpływ na transfery Ilkaya Gundogana i Andreasa Christensena do FC Barcelony. Co więcej, jego wpływy w Izraelu sprawiły, że Maccabi Tel Aviv odzyskało dominację w krajowej lidze.

CZYTAJ: Ilkay Gundogan ujawnia powód opuszczenia Man City

Z raportu wynika, że obecnie czekają na niego także inne oferty, ale wydaje się, że byłemu dyrektorowi sportowemu Barcelony zależy na tym, aby jego następny krok obejmował bezpośrednie zarządzanie zespołem lub przynajmniej stanowisko trenera na ławce technicznej.

Ciekawie będzie zobaczyć, dokąd zaprowadzi życie syna legendarnego Holendra Johana Cruyffa. Jordi pozostaje szanowaną postacią w Barcelonie, biorąc pod uwagę jego wkład w klub, a fani La Blaugrany będą mieli nadzieję, że odniesie sukces na wszelkie możliwe sposoby, gdy odkryje swoje najnowsze powołanie.