Tour de Pologne wystartuje w tym roku z Lubelszczyzny

0
369
Źródło: twitter.com/UMWL_Lublin

Tegoroczny szosowy wyścig kolarski Tour de Pologne wiąże się z kilkoma zmianami. Między innymi kolarze rozpoczną od dwóch etapów zlokalizowanych na Lubelszczyźnie. Kolarze przejadą przez Lublin i Chełm.

Wieloetapowy szosowy wyścig kolarski organizowany cyklicznie na terenie Polski, jest jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Co roku to wydarzenie sportowe jest obserwowane przez wielu Polaków.

Organizatorzy lubią organizować konkurs na Śląsku i w Małopolsce, prowadząc tamtędy większość etapów wyścigu. W tym roku jednak kolarze pojadą inną trasą.

Oficjalnie potwierdzono, że 78. Tour de Pologne odwiedzi Lubelszczyznę i Podkarpacie. To stamtąd wystartują kolarze.

Tour de Pologne rozpocznie się 9 sierpnia w Lublinie. Tam też odbędzie się prezentacja ekip. Metą pierwszego, 200-kilometrowego etapu będzie Chełm. Drugi etap rozpocznie się w Zamościu, a zakończy w Przemyślu.

Żródło: Twitter

„Widzę oczami wyobraźni peleton mknący przez Lubelszczyznę, Roztocze i inne piękne zakątki tej części Polski. Wiem, że jest zainteresowanie, wspólnie widzimy szansę w promocji dla miast i regionów. To jednocześnie wielka atrakcja dla kibiców, którzy są spragnieni widowisk na najwyższym poziomie. A Tour de Pologne to część najbardziej prestiżowego cyklu w kolarstwie szosowym, czyli UCI World Tour, co oznacza, że w Polsce znowu będą najlepsze zawodowe grupy z całego świata” – powiedział Czesław Lang.

78. Tour de Pologne zakończy się 15 sierpnia.

Czytaj: Michał Doleżal budzi zainteresowanie