Towarzyski mecz reprezentacji Polski z Niemcami z pożegnaniem Jakuba Błaszczykowskiego?

0
21
Fernando Santos znów pojawił się w Polsce. (zdjęcie: Transfery.info, X)

Towarzyski mecz reprezentacji Polski z Niemcami prawdopodobnie odbędzie się 16 czerwca w Warszawie.

Reprezentacja Polski jest w trakcie przygotowań do eliminacyjnych meczów mistrzostw Europy. Na naszych oczach trener Santos buduję reprezentację.

Na ten temat pisał już portal Kicker, opierając się na informacjach Sportschau. Według tych informacji – realny scenariusz zakłada rozegranie w czerwcu meczu towarzyskiego z Biało-czerwonych i Niemców na PGE Narodowym w Warszawie.

Zobacz także: Feyenoord z Szymańskim są o krok od półfinału Ligi Europy

Teraz przy okazji finału Fortuna Pucharu Polski ujawniono również, że warszawski ratusz wydał zgodę na rozegranie na PGE Narodowym meczu Polska – Niemcy. Jest to informacja niezwykle ciekawa, gdyż ten towarzyski pojedynek nie został jeszcze potwierdzony przez Polski Związek Piłki Nożnej. Z upublicznionych dokumentów wynika jednak, że starcie z naszych zachodnim sąsiadem będzie miało miejsce 16 czerwca.

Wiadomo, że na czerwiec reprezentacja Niemiec ma już zaplanowane starcie z Ukrainą. Okazuje się jednak, że to może nie być jedyne spotkanie nienmeckiej drużyny. W planach jest też mecz towarzyski z Polską.

Przeczytaj jeszcze: Ostatni Niemiecki klub w boju o europejskie puchary remisuje mecz

Rywalizacja z jednym z gigantów wśród europejskich reprezentacji dla Biało-czerwonych byłaby również okazją do tego, aby swój pożegnalny mecz w drużynie narodowej rozegrał Jakub Błaszczykowski. Jak dotąd wystąpił w 109 spotkaniach w reprezentacji Polski. Po raz ostatni w 2019 roku