Transfery piłkarskie: podpisze kontrakt z Liverpoolem lub Manchesterem United

0
55
Mitchell w Monako. (zdjęcie: monaco, twitter)

Dyrektor sportowy Monako był obserwowany na Anfield w listopadzie podczas meczu z Southampton. To ten sam człowiek, którego kierownictwo Manchesteru United uważnie śledziło. Teraz Footballtransfers twierdzi, że arcy-rywale naciskają na tego samego dyrektora sportowego.

Paul Mitchell ma kontrakt z klubem Ligue 1 do lata 2024 roku, ale angielskie media twierdzą, że Mitchell ostatnio odrzucił przedłużenie, Anglik chce wrócić do Premier League.

Czytaj: Ralf Rangnick w Liverpoolu!

W zeszłym roku Mitchell był łączony z podpisaniem kontraktu z nowymi właścicielami na Stamford Bridge, ale The Blues skończył na Paulu Winstanleyu. Według francuskich źródeł, Mitchell jest teraz prawdopodobnie w drodze do Liverpoolu lub Manchesteru United.

Mitchell ma spore doświadczenie, najpierw jako szef rekrutacji w Southampton od 2012 roku, gdzie klub awansował do Premier League w swoim pierwszym sezonie. Kiedy Mauricio Pochettino został sprowadzony do klubu jako menedżer w 2013 roku, obaj ściśle i dobrze współpracowali, co zakończyło się tym, że Michell dołączył do Pochettino do Tottenhamu. Tam Mitchell pomagał klubowi w sprowadzeniu Dele Alliego, Son Heung-min, Kierana Trippiera i Toby’ego Alderweirelda.

Po kłótni z prezesem Danielem Levy, Mitchell udał się do RB Leipzig jako szef rekrutacji, gdzie kontynuował swoją pracę. W 2019 roku był mocno łączony z klubami Premier League, w szczególności z Manchesterem United.

Czytaj: Kolejny trener odrzucił pracę w Leeds

Teraz zarówno Liverpool, jak i Man United są zainteresowani podpisaniem kontraktu z Mitchellem. Liverpool rozstaje się z Julianem Wardem pod koniec sezonu, a Manchester United zawsze szuka najlepszych ludzi.

Kiedy Erik ten Hag został zatrudniony jako nowy menedżer United, Mitchell został zapytany przez Sky Sports, co uważa za ważne.

„Myślę, że muszą dowiedzieć się, jaki Manchester United musi być we współczesnej grze. Jesteśmy daleko od epoki Sir Alexa Fergusona” – powiedział Mitchell dla Sky Sports.

„Erik ten Hag jest czołowym trenerem Ajaxu, ale opracowują prawdziwy plan, nie tylko na teraz, ale na następne pięć lat i pracują nad tym. Czasami w twojej podróży będą trudne chwile, kiedy nie uzyskasz właściwych wyników, nawet jeśli robisz właściwe rzeczy. Trzeba mieć świadomość, że w tym okresie ciągłość decyzji przyniesie dobre rezultaty końcowe” – powiedział Mitchell.

Czytaj: Przedłużenia kontraktów w Juventusie

Z niecierpliwością śledzimy powrót Mitchella do Premier League.