Trener FC Porto oskarża Mikela Artetę. Postawił poważne zarzuty

0
5
Mocne spięcie trenerów po meczu Arsenalu z Porto. Sergio Conceicao postawił poważne zarzuty Mikelowi Artecie. (zdjęcie: EPL Bible, x)

Główny trener FC Porto, Sérgio Conceição, wyjaśnił genezę słownej sprzeczki z głównym trenerem Arsenalu Mikelem Artetą podczas meczu rewanżowego 1/8 finału Ligi Mistrzów. Według Portugalczyka, Arteta obraził jego rodzinę.

Isrzyło między Sérgio Conceição i Mikelem Artetą po serii rzutów karnych, która zakończyła rywalizację FC Porto z Arsenalem w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po meczu portugalski trener przekazał opinii publicznej, że Hiszpan celowo obraził jego rodzinę.

„Arteta w trakcie meczu podszedł do ławki rezerwowych i obraził moją rodzinę po hiszpańsku. Powiedziałem mu, że osoba, którą obraził, nie jest już wśród nas” – skomentował Conceição, a potem polecił Artecie skupienie się na prowadzeniu zespołu. „Na pewno Arsenal ma więcej niż wystarczającą jakość, aby grać lepiej” – dodał Portugalczyk z FC Porto.

CZYTAJ: Arsenal zrobił coś, czego nie było w Lidze Mistrzów przez 8 lat

Menedżer Porto Sergio Conceicao oskarżył Mikela Artetę o obrazę jego rodziny podczas zwycięstwa Arsenalu nad jego drużyną w Lidze Mistrzów.

Przypomnijmy, że FC Porto zwyciężyło w pierwszym meczu na własnym stadionie, uzyskując wynik 1:0. Jednak wczoraj Arsenal zwyciężył z takim samym wynikiem, dzięki bramce Leandro Trossarda. Ostatecznie „Kanonierom” udało się pokonać Porto w rzutach karnych. Ich bramkarz, David Raya, obronił dwa rzuty karne, a londyńczycy bezbłędnie wykorzystali okazję do strzelenia goli.

CZYTAJ: Polski pojedynek w NBA: Brandin Podziemski lepszy od Jeremy’ego Sochana

Losowanie ćwierćfinałów i półfinałów Ligi Mistrzów odbędzie się pojutrze, 15 marca w Nyonie.