Trener Francji odpowiedział, czy będzie nadal prowadził drużynę narodową

0
3
Deschamps zabrał głos po meczu. "Zbyt wiele strat". (zdjęcie: Football Tweet, x)

Reprezentacja Francji przegrała z Hiszpanią w półfinale Mistrzostw Europy 2024 z wynikiem 1:2. Po meczu trener „Les Bleus”, Didier Deschamps, odniósł się do pytań dotyczących jego przyszłości.

„Wiesz bardzo dobrze, co myśli Prezes Federacji, może nawet nie powinieneś był zadawać mi tego pytania” – stwierdził Deschamps.

Wcześniej Prezes Francuskiej Federacji zadeklarował, że Deschamps pozostanie trenerem Francji do mistrzostw świata w 2026 roku.

CZYTAJ: „Mieliśmy ostatnią szansę” – trener Francji o półfinale z Hiszpanią

Prezes Francuskiej Federacji: Deschamps będzie kontynuował swoją misję

Philippe Diallo, prezes Francuskiej Federacji Piłkarskiej, udzielił wywiadu dziennikowi L’Équipe i zapewnił, że nie zamierza rozstawać się z obecnym szkoleniowcem reprezentacji.

„Patrząc na jego dotychczasową karierę jako selekcjonera reprezentacji Francji, jest ona wyjątkowa. Didier prowadził tę drużynę w najlepszy możliwy sposób podczas tego Euro” – powiedział Diallo.

„Nie widzę powodu, aby kwestionować jego kontrakt. Wyniki z przeszłości przemawiają na jego korzyść, a cele zostały osiągnięte. Didier będzie kontynuował swoją misję. W najbliższych dniach będziemy rozmawiać, aby dogłębnie przeanalizować, czego nam zabrakło w półfinale i co mogło pozwolić nam osiągnąć więcej. W ciągu tego miesiąca widziałem dużo profesjonalizmu i dążenia do doskonałości. Musimy utrzymać reprezentację Francji na tej ścieżce” – dodał Diallo.

Po meczu, Deschamps wskazał przyczynę porażki. Francuski selekcjoner nie ukrywał, że po raz kolejny zawiodła przede wszystkim francuska ofensywa, choć to Francuzi jako pierwsi trafili do siatki.

Być może mieliśmy trochę mniej świeżości, co doprowadziło do zbyt wielu strat w konstrukcji gry. Wiedzieliśmy bardzo dobrze, że Hiszpanie szybko zaczną wywierać presję, a my nie mieliśmy wystarczająco mocnego ataku – przyznał Deschamps, cytowany przez L’Equipe.

Lider i kapitan Kylian Mbappé również podzielił się spostrzeżeniami na temat swoich występów na tym turnieju.

CZYTAJ: Kylian Mbappé skomentował swój występ na Euro 2024