Trener Liverpoolu Jürgen Klopp reaguje na ofertę niemieckiej drużyny narodowej

0
6
Czy Klopp zostanie selekcjonerem na miesiące przed Euro 2024? (zdjęcie: Anfield Edition, Twitter)

Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp jest potencjalnym kandydatem do przejęcia kadry narodowej Niemiec po zwolnieniu Hansiego Flicka.

Charyzmatyczny menedżer Liverpoolu, Jürgen Klopp, po raz kolejny znalazł się w centrum uwagi jako potencjalny kandydat do przejęcia kadry narodowej Niemiec po zwolnieniu Hansiego Flicka, jak donosi goal.com. Flick, były menadżer Bayernu Monachium, został zwolniony ze swoich obowiązków przez DFB (Niemiecki Związek Piłki Nożnej) po rozczarowującej porażce z Japonią 1:4. Jego kadencja, która trwała zaledwie 25 meczów, przyniosła mu zwycięstwo tylko 12 meczów i zakończyła się wyjściem z fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Pojawiły się doniesienia sugerujące, że zwrócono się do Kloppa pomimo jego istniejącego kontraktu z Liverpoolem, który obowiązuje do 2026 roku. Klopp dał jednak jasno do zrozumienia, że jego lojalność wobec Liverpoolu pozostaje niezachwiana i nie ma zamiaru zmniejszać swojego zaangażowania w klubie.

Przeczytaj także: Pogba zawieszony po teście antydopingowym

W przeszłości Klopp był dumny z tego, że rozważano jego kandydaturę na selekcjonera reprezentacji Niemiec, ale podkreślał, że przeszkodę stanowi jego lojalność. Stwierdził: „Praca trenera reprezentacji jest i będzie wielkim zaszczytem – nie ma co do tego wątpliwości. Problemem, który stoi na przeszkodzie całej sprawie, jest moja lojalność. W zasadzie to ciekawa praca. Nie wiem jednak jeszcze, czy po opuszczeniu Liverpoolu zrobię coś zupełnie innego. Chcę zachować otwarte opcje.”

Niemcy są w trakcie wyboru nowego trenera, który poprowadzi ich do przyszłoletnich Mistrzostw Europy, których będą gospodarzami. Były trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann jest postrzegany jako faworyt na to stanowisko, rozważa się także Olivera Glasnera, a tymczasowo Rudi Völler obejmie to stanowisko.

Przeczytaj także: Real Madryt chce pozyskać zawodnika Man City, jeśli transfer Kyliana Mbappe się nie powiedzie

Lojalność Jürgena Kloppa wobec Liverpoolu, jego obowiązujący kontrakt i chęć zachowania otwartych opcji najwyraźniej wykluczyły możliwość przejęcia przez niego sterów niemieckiej drużyny narodowej. Pomimo atrakcyjności tej roli, Klopp pozostaje zaangażowany w swoją podróż do Liverpoolu, gdzie odniósł znaczący sukces i nadal prowadzi zespół do dalszych osiągnięć.

Ze względu na chęć pozostania w The Reds, Jürgen Klopp odmówi trenowania reprezentacji Niemiec, jeśli zostanie mu to zaoferowane.