Trener rugby na miejscu na Stamford Bridge!

0
38
Enzo w niebieskim stroju. (foto: chelsea, twitter)

W ostatnich latach Gilbert Enoka był częścią odnoszącej sukcesy narodowej drużyny rugby Nowej Zelandii. Celem gry w rugby jest przyłożenie piłki (wymagany jest jednoczesny kontakt piłki z ręką i murawą) na polu punktowym przeciwnika, znajdującym się za linią końcową boiska. Jeśli w tym sporcie nie ma poczucia zespołowości, Twoja drużyna jest skazana na porażkę. Teraz Enoka został przeniesiony na Stamford Bridge, aby pracować z indywidualnymi gwiazdami, które zarabiają kilka milionów tygodniowo, niezależnie od wyników.

Enoka przez dwadzieścia lat pracował dla reprezentacji Nowej Zelandii w rugby na różnych stanowiskach: trenera mentalnego, asystenta i menedżera. Teraz ten człowiek wejdzie i zaprogramuje piłkarzy Chelsea, aby myśleli „nie ma ja w drużynie”.

Czytaj: Sky Sports: Ralph Hasenhüttl jest zdecydowanym faworytem do pracy trenerskiej

Umowa z Chelsea jest krótkoterminowa, tutaj chodzi o przyjście i zmianę mentalności w Chelsea i upewnienie się, że grono nowych zawodników, w tym najdroższy w historii Premier League, znajdzie swoje miejsce tak szybko, jak to możliwe.

Czytaj: Były piłkarz Chelsea wyciągnięty spod gruzów

Poniżej, dla przypomnienia, możesz zobaczyć narodową drużynę rugby Nowej Zelandii, All Blacks w akcji:

Reprezentacja Nowej Zelandii donosi, że Enoka został zatrudniony, aby rozwinąć ducha zespołu i zapewnić, że wielu nowych graczy szybko się zaaklimatyzuje i będzie w stanie grać.

Chelsea zajmuje dziewiąte miejsce w Premier League po inwestycjach w wysokości ponad pięciu miliardów na ten sezon, obecnie były siatkarz i obecny trener rugby, Enoka, został sprowadzony, aby wnieść swój wkład i przekazać zdobytą wiedzę.

Czytaj: 10 najbardziej szalonych nabytków Chelsea