Trudny okres w United Maguire’a

0
28
AC Milan jest zainteresowany 30-letnim obrońcą Manchesteru United, Harrym Maguire’em; zdjęcie: UtdXclusive: Twitter

Cristiano Ronaldo poprosił o zastąpienie Harry’ego Maguire’a, w roli kapitana Manchesteru United. Wniosek, jak wiadomo został odrzucony podczas jego pobytu na Old Trafford.

Manchester United ostatecznie rozwiązał kontrakt Ronaldo w listopadzie po tym, jak wziął na cel hierarchię klubu i Erika ten Haga w długim wywiadzie z Piersem Morganem.

Ronaldo skrytykował również decyzję United o zastąpieniu Ole Gunnara Solskjaera Ralfem Rangnickiem w zeszłym sezonie, twierdząc, że Niemiec „nie jest nawet trenerem”.

Zobacz jeszcze: Legendarny Alex Ferguson i Arsen Wenger docenieni przez władze Premier League

Problemy United były kontynuowane pod wodzą Rangnicka w drugiej połowie ubiegłego sezonu, podczas gdy Ten Hag natychmiast wyczuł pękniętą szatnię, gdy przybył na Old Trafford zeszłego lata.

„Nie było ducha” – powiedział Ten Hag w grudniu. „Nie widziałem dynamiki zespołu w składzie”.

Wygląda na to, że brak ducha w szatni United dotyczył starszych członków drużyny, ponieważ ESPN donosi, że Ronaldo zażądał opaski kapitana klubu po tym, jak Rangnick zastąpił Solskjaera na stanowisku tymczasowego menedżera.

Jednak raport twierdzi, że Rangnick odrzucił bezpośrednią prośbę Ronaldo i pozwolił Maguire’owi zachować opaskę. Wiemy, że Maguire w tym sezonie przeżywa trudny okres w United.

30-latek, który dołączył do kontraktu z Leicester City w 2019 roku za 80 milionów funtów, spadł z hierarchii, a Ten Hag preferuje Raphaela Varane’a i Lisandro Martineza jako preferowaną parę środkowych obrońców.

Przeczytaj także: Niemiecki sport.de pisze o niskiej formie Roberta Lewandowskiego

Według ESPN, sztab szkoleniowy United ma obawy dotyczące tendencji Maguire’a do szybkiego wychodzenia z pozycji, aby wygrywać pojedynki i „postrzeganego braku mobilności”.

„Chcę grać w każdym meczu dla mojego klubu i mojego kraju” – powiedział Maguire w zeszłym tygodniu.

Czuję, że jestem wystarczająco dobry, aby grać na wysokim poziomie i udowodniłem to w ciągu ostatnich pięciu, sześciu lat.

– Rozumiem, że chłopcy, którzy grają w Manchesterze United, grają dobrze i mam dużą konkurencję, jeśli chodzi o niesamowite środkowe pole w klubie. To dobre dla klubu i naciskamy na siebie nawzajem”.