Trzecia rakieta na świecie odpadła z French Open

0
12
Jessica Pegula przegrywa z Elise Mertens i odpada z French Open; zdjęcie: NDTV: Twitter

Numer trzy na świecie Jessica Pegula przegrała w trzeciej rundzie French Open.

Pegula jest już czwartym graczem, który został wyeliminowany z pierwszej dziesiątki na liście rozstawionej. Wciąż czeka na półfinał w singlu w jednym z czterech turniejów wielkoszlemowych.

Jessica Pegula jak dotąd dość pewnie ogrywała swoje rywalki podczas French Open. W pierwszej rundzie trzecia tenisistka świata ograła 6:4, 6:2 Amerykankę Danielle Collins, zaś w drugiej rundzie po wygraniu pierwszego seta 6:2 Włoszka Camila Giorgi kreczowała na skutek kontuzji.

Przeczytaj: UEFA podjęła decyzję w sprawie Szymona Marciniaka

Elise Mertens z kolei wygrywała odpowiednio 6:1, 6:4 ze Słowaczką Viktorią Hruncakovą i 6:3, 7:6 z Kolumbijką Camilą Osorio. Przed starciem z Pegulą mogła mieć nadzieje na kolejne zwycięstwo, bowiem w dwóch poprzednich starciach obu zawodniczek lepsza była właśnie tenisistka z Belgii.

Trzecie starcie Mertens z Pegulą ponownie zakończyło się zwycięstwem pierwszej z tych zawodniczek. Belgijka bez większego problemu ograła Amerykankę 6:1, 6:3 i zameldowała się w czwartej rundzie, w której zagra Anastazją Pawluczenkową lub Anastazją Potapową.

Przeczytaj: Gwiazda Girony łączona z Atletico Madryt

Brak postów do wyświetlenia