Trzy medale polskich judoków

0
54
3 medale dla Biało-Czerownych; zdjęcie: Polski Związek Judo: Twitter

W sobotę i niedzielę na warszawskim Ursynowie odbywały się zmagania European Open w judo. Polacy zdobyli trzy medale: dwa srebra i brąz.

Arena Ursynów gościła judoków i judoczki z Polski oraz z zagranicy.

Przeczytaj jeszcze: Wiadomość weekendu – Piotr Żyła mistrzem świata na skoczni normalnej w Planicy

W kategorii 81 kg. Damian Stępień zdobył srebrny medal. W drodze do niego pokonał Amerykanina Parkera Roloffa, Mołdawianina Catalina Mariana oraz Niemca Lukasa Vennekolda. W półfinale Polak trafił na Szwajcara Lukasa Wittwera, którego również zwyciężył. W finale uległ Mołdawianinowi Victorowi Sterpu.

Zobacz także: Ten Hag i Ferguson świętowali zdobycie pierwszego od sześciu lat trofeum dla Manchesteru United

Michał Jędrzejewski natomiast w kategorii 100 kg rozpoczął od wolnego losu. Później wygrał z Kazachem Zhurkamyrze Shukurbekova, a następnie przegrał z Chorwatem Zlatko Kumricem (który dotarł do samego finału). Jędrzejewski trafił do repasażu, w którym zwyciężył z innym Chorwatem Marko Kumricem. Dzięki temu trafił do pojedynku o brązowy medal z Niemcem Danielem Herbstem. Polak wygrał, dzięki czemu zdobył brązowy medal.

Srebrny medal zdobyła też polska judoczka Eliza Wróblewska (kategoria 70 kg). Polka w pierwszej rundzie zmierzyła się z inną polską reprezentantką, Marią Bączek, którą pokonała. Potem czekała na nią Węgierka Jennifer Czerlau, a następnie reprezentantka Czarnogóry Assmaa Niang. Obie panie poległy w starciu z Wróblewską. W półfinale Polka trafiła na Chinkę Yingying Feng. Ona również musiała uznać wyższość polskiej judoczki. W walce o złoto Wróblewska nie dała rady Szwajcarce Gioi Vetterli.