Trzy warunki, po których Xavi może zostać w Barcelonie

0
2
Hiszpańskie media zwracają uwagę na odrodzenie FC Barcelony po tym, jak Xavi Hernandez ogłosił swoją decyzję o odejściu z klubu po zakończeniu sezonu. (zdjęcie: Aktualności na temat Man United, x)

Główny trener Barcelony Xavi oświadczył, że zdecydowanie pragnie opuścić drużynę po zakończeniu sezonu. Pomimo tego, że w stolicy Katalonii rozpoczęły się już poszukiwania jego następcy, istnieje scenariusz, w którym specjalista pozostanie w „Blaugranie”.

Publikacja Sport sugeruje trzy warunki, które mogłyby przekonać Xaviego do dalszej współpracy z zespołem. Po pierwsze, jest to zwycięstwo nad Realem Madryt, zarówno w El Clásico, jak i La Lidze, a także triumf w Lidze Mistrzów.

Po drugie, nie do niego należy namawianie klubu do zmiany zdania, to Barcelona ma go o to poprosić. Po trzecie, potrzebuje pewności, że będzie mógł kupić zawodników, których chce.

CZYTAJ: Robert Lewandowski zachwyca, gdy Barcelona triumfuje nad Atletico Madryt

Zeszłego lata Xavi chciał sprowadzić do Barcelony graczy takich jak Martin Zubimendi i pomimo tego, że szefowie klubu twierdzili, że jest to możliwe, żaden z zawodników, których chciał Xavi, nie dotarł na Camp Nou.

CZYTAJ: Trener FC Barcelony widzi Paris Saint-Germain w roli faworyta

Pepe Mel (menedżer Almerii): „Naprawdę lubię drużynę Xaviego. Barça ma dobrych zawodników na każdej pozycji, ale mają pecha z kontuzjami. To część sportu. Barça ma duży potencjał i duże szanse pokonania Paryżan, jeśli zrobią wszystko dobrze”.