Tuchel ma tylko dwie opcje zatrudnienia w Premier League nadchodzącego lata

0
0
Thomas Tuchel wraz z końcem sezonu przestał być trenerem Bayernu Monachium. Gdzie trafi?(zdjęcie: OKHUELEIGBE AIGBOKHAEBHO, X)

Thomas Tuchel definitywnie opuścił już Bayern Monachium, ale przyszłość niemieckiego specjalisty staje pod ogromnym znakiem zapytania.

CZYTAJ: Vincent Kompany trafi do Bayernu Monachium? Zabawna reakcja Uliego Hoeneßa

Jak donosi Florian Plettenberg, trener może wziąć trochę wolnego, ale stanie się tak, jeśli Tuchelowi nie uda się zapewnić sobie zatrudnienia w Premier League nadchodzącego lata.

„Albo zrobi sobie latem przerwę, albo przeniesie się do klubu Premier League. To dla niego oczywiste, a w Anglii są dwa możliwe miejsca docelowe – Manchester United i Chelsea” – pisze Plettenberg.

„W ciągu ostatnich kilku tygodni miał dobry kontakt z Man United i z tego, co rozumiem, jest to cel, który chciałby osiągnąć. Bardzo wysoko ocenia klub, jego projekt, historię, fanów i jakość drużyny.”

„Tuchel czuje również, że jego misja w Chelsea nie jest całkowicie zakończona. Są to więc dwa pożądane cele dla Tuchela w przyszłości.”

„Na tym etapie zależy to od sytuacji z Erikiem ten Hagiem i Mauricio Pochettino, więc nie mogę powiedzieć, który z nich jest liderem, ale Man United to projekt, któremu Tuchel chce przewodzić” – informuje Plettenberg.

CZYTAJ: Chelsea myśli nad przyszłością Pochettino. Wiadomo, kiedy klub podejmie decyzję

A jak będzie, przekonamy się pewnie niebawem.