Tuchel przekonał pierwszy cel do opuszczenia Chelsea i dołączenia do Bayernu

0
46
Transfer Kepy do Bayernu nabiera kształtów. (zdjęcie: Bayern, Twitter)

Wysoko oceniany trener Chelsea, Anthony Barry, powiedział klubowi, że chce dołączyć do Thomasa Tuchela w Bayernie Monachium, aktualnie oba kluby „rozmawiają o kwocie, za którą Barry będzie mógł się przenieść do Bayernu”.

Trener Chelsea, Anthony Barry podobno powiedział klubowi, że chce dołączyć do Thomasa Tuchela w Bayernie Monachium.

Tuchel potwierdził podczas swojej prezentacji jako nowy menedżer Bayernu, że chciałby zabrać ze sobą Barry’ego do niemieckiego klubu. Niemiecki trener został mianowany nowym menedżerem Bayernu w piątek po szokującym zwolnieniu Juliana Nagelsmanna.

Czytaj: Sześciu ważnych graczy, z którymi Nagelsmann miał złe relacje

Bild poinformował teraz, że Barry poinformował Chelsea, że chce podążyć za Tuchelem do Niemiec. Według niemieckiej gazety kluby prowadzą rozmowy na temat wypłaty odszkodowania przed potencjalną transakcją.

Barry został sprowadzony do klubu pod wodzą Franka Lamparda, który wcześniej pracował jako asystent menedżera Paula Cooka w Wigan i cieszył się karierą piłkarską w klubach takich jak Yeovil i Accrington Stanley.

Po odejściu Lamparda, 36-latek pozostał na Stamford Bridge i pracował pod okiem Tuchela, gdy Chelsea wygrała Ligę Mistrzów w 2021 roku.

Następnie pozostał na Stamford Bridge jako członek sztabu Grahama Pottera po zwolnieniu Niemca.

Barry ma również międzynarodowe doświadczenie, pracując z Republiką Irlandii, zanim dołączył do Roberto Martineza na niepełnym etacie, najpierw w Belgii, a teraz w Portugalii.

Uważa się, że Tuchel bardzo wysoko ocenia Barry’ego i chciałby ponownie pracować z trenerem.

Potwierdził, że oprócz Arno Michelsa i Zsolta Low, z którymi pracuje od dekady, chce sprowadzić Barry’ego na pokład.

„Moja kadra trenerska też nie była przygotowana, więc bardzo dziękuję ich rodzinom za elastyczność” – powiedział.

„Będą tam Arno Michels i Zsolt Low, którzy pracują ze mną od ponad 10 lat. Mamy nadzieję dodać Anthony’ego Barry’ego, który jest obecnie w Chelsea.”

Mówi się, że jego deklaracja zirytowała Chelsea, która uważa, że interesy powinny odbywać się za zamkniętymi drzwiami.

Bayern zwolnił Nagelsmanna z jego usług. Dyrektor generalny, Oliver Kahn powiedział, że klub został zmuszony do działania po obejrzeniu „dużych wahań w występach”.

Czytaj: Joshua Kimmich i Leon Goretzka powiedzieli co myślą o zwolnieniu Nagelsmanna z Bayernu Monachium

Niemieccy giganci obecnie przegrywają z Borussią Dortmund o punkt na szczycie Bundesligi, a Tuchel stanie twarzą w twarz ze swoim byłym klubem w swoim pierwszym meczu.

Tuchel może również stanąć w obliczu powrotu na Stamford Bridge w Lidze Mistrzów, jeśli jego nowa drużyna pokona Manchester City, a The Blues pokona Real Madryt w odpowiednich starciach ćwierćfinałowych.