Tuchel wyjaśnia, dlaczego zawodnik Bayernu trafił do Liverpoolu

0
3
Thomas Tuchel: „W United często zdarza się, że małe rzeczy stają się ważniejsze niż w innych klubach." (zdjęcie: bayern, twitter)

Dzisiaj przed północą Ryan Gravenberch będzie miał pracowity czas w Liverpoolu, ponieważ piłkarz musi przejść serię badań lekarskich i podpisać kontrakt. W tym samym czasie w Monachium Thomas Tuchel wyjaśnia, dlaczego Holender nigdy nie znalazł swojego miejsca w drużynie Bayernu.

Menedżer Bayernu Monachium Thomas Tuchel wyznał, że Ryan Gravenberch chce dołączyć do Liverpoolu, aby grać na preferowanej przez siebie roli pomocnika.

Gravenberch, długoterminowy cel Liverpoolu, udaje się teraz na Anfield po tym, jak oba kluby uzgodniły kwotę 40 milionów funtów za reprezentanta Holandii.

CZYTAJ: Chelsea przejmuje talent Manchesteru City. Wielkie pieniądze w grze!

21-latek publicznie przyznał się do swojej frustracji z powodu ograniczonej liczby minut w Monachium – zaliczył zaledwie sześć startów we wszystkich rozgrywkach od czasu, gdy dołączył do zespołu z Ajaxu zeszłego lata – a Tuchel przyznał teraz, że miał trudności ze znalezieniem miejsca dla Gravenbercha w swojej ulubionej taktyce.

„To atakujący zawodnik, postrzegam go jako ósemkę” – powiedział Tuchel na konferencji prasowej. „Głównym problemem dla niego jest to, że w tej chwili nie mamy dla niego konkretnego stanowiska”.

„Jego głównym problemem jest to, że tak naprawdę nie gramy numerem 8 w naszym systemie 4-2-3-1.”

„Nie był zadowolony ze swojej sytuacji w Bayernie, a my nie chcieliśmy hamować jego szansy rozwoju. W Liverpoolu widzi szansę na walkę o miejsce na pozycji ósemki w ustawieniu 1-4-3-3, które jest najbliższe jego umiejętnościom i pomysłom.”

„Bardzo chciał spróbować swoich sił w Anglii. Na stole pojawiła się konkretna oferta, więc po chwili namysłu stwierdziliśmy, że warto z niej skorzystać. Sytuacja jest tutaj jasna i klarowna.”

CZYTAJ: Ryan Gravenberch wylądował w Anglii, aby przejść badania medyczne i podpisać 5-letni kontrakt

Liverpool poluje na więcej pomocników, odkąd Jordan Henderson i Fabinho niespodziewanie odeszli do Arabii Saudyjskiej, przez co zabrakło im piłkarzy na ten pozycji.

Dominik Szoboszlai i Alexis Mac Allister podpisali kontrakt na początku tego lata i spodziewano się, że na tym zakończy się przebudowa pomocników, konieczne były jednak dalsze posunięcia, a Liverpool sprowadził już reprezentanta Japonii Wataru Endo ze Stuttgartu.

Gravenberch stanie się czwartym letnim nabytkiem Liverpoolu po przejęciu Alexisa Mac Allistera, Dominika Szoboszlai i Wataru Endo.

Gravenberch przechodzi obecnie badania lekarskie, aby tego lata zostać czwartym nabytkiem pomocników w Liverpoolu.

Pomimo zdobycia trofeum z niemiecką drużyną w zeszłym sezonie, reprezentant Holandii do lat 21 miał ograniczony czas gry na Allianz Arena po tym, jak nie udało mu się wyprzedzić Joshuy Kimmicha i Leona Goreztki w środku pola.

Jeśli chodzi o Bayern, chcą także pozyskać kolejnego pomocnika, który lepiej pasuje do preferowanego przez Tuchela ustawienia 4-2-3-1, a ich głównym celem staje się Joao Palhinha z Fulham.