Turyn przywitał nowego króla. Ronaldo oficjalnie zaprezentowany jako gracz Juventusu

0
921
Ronaldo

Cristiano Ronaldo został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Juventusu. Piłkarzowi zgotowano huczne powitanie. Na ceremonii pojawiło sie mnóstwo kibiców, chcących zobaczyć swojego nowego idola.

Całe miasto ogarnęło prawdziwe szaleństwo. W dniu prezentacji sprzedano kilka tysięcy koszulek, których kosztowały po 145 euro. Taksówkarze mieli tyle przejazdów, ile w dniach, gdy są rozgrywane najważniejsze mecze Ligi Mistrzów. W dzienniku „La Stampa” opublikowano reklamę, opłaconą przez stowarzyszenie lokalnych przedsiębiorców i wyrażającą szczęście, z powodu korzystnego dla całego regionu transferu Portugalczyka. W trakcie prezentacji kibice śpiewali m.in. „Jesteś jednym z nas”. W końcu na jednym z letnich obozów organizowanych przez Juventus około stu dzieci ustawiło się w napis „CR7”.

 

W poniedziałek Portugalczyk przeszedł badania w ośrodku medycznym Juventusu. Następnie spotkał się z trener Massimiliano Allegrim oraz kapitanem drużyny Giorgio Chiellinim. Potem wziął udział w oficjalnej prezentacji, w której udział wzięło kilkuset dziennikarzy z całego świata.

Ronaldo opowiedział na niej m.in. o tym, w jaki sposób podjął decyzję o przejściu do włoskiej drużyny – Juventus to najlepszy klub we Włoszech, według mnie jeden z najlepszych na świecie. Decyzja o przenosinach do tego klubu była dobrze przemyślana. Jej podjęcie nie było trudne, zrobiłem to już jakiś czas temu – stwierdził 33-latek.

Portugalczyk w swoich wypowiedziach odniósł również się do popularnego w ostatnim czasie kierunku dla piłkarzy po 30-stce, jakim są Chiny czy kraje arabskie – Transfer do Juventusu to wielkie wyzwanie. Zwykle piłkarze w moim wieku decydują na zupełnie inne kierunki, z całym szacunkiem dla nich. Zatem bardzo cieszę się, że ja przyszedłem tak mocnego klubu Juventusu i jestem wdzięczny za tę możliwość. Lubię wyzwania, a to jest dla mnie nowe wyzwanie – oznajmił były gracz „Królewskich”.

Oprócz tego wypowiedział się na temat jego ulubionych rozgrywek Champions League – Liga Mistrzów, to trofeum, które chce wygrać każdy piłkarz. Juventus był bardzo blisko nas, ale nigdy nie wiadomo co ostatecznie wydarzy się na boisku i kto wygra. Mam nadzieję, że będziemy mieli szczęście w tych rozgrywkach, ale podchodzę do tego ze spokojem. Z pewnością będziemy walczyć każde możliwe trofeum – zadeklarował Portugalczyk.

Na końcu, pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki, zaprezentował koszulkę ze swoim nazwiskiem w biało-czarnych barwach.

 

Portugalczyk podpisał ze „Starą Damą” 4-letni kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał 30 milionów euro rocznie. Real za sprzedaż gwiazdora otrzyma 100 mln euro. Nowy nabytek Juventusu treningi z drużyną rozpocznie 30. lipca.

Źródła: sportowefakty.wp.pl, przegladsportowy.pl, https://twitter.com/juventusfcen
Fot: https://twitter.com/juventusfcen