TVP Sport wycięła wypowiedź Lewandowskiego o tęczowej opasce!

0
240
Robert Lewandowski: Każdy jest osobą, którą warto i trzeba wspierać. Źródło: Twitter

Robert Lewandowski ostatnio powiedział, że nie miałby żadnych problemów, aby założyć tęczową opaskę. W TVP ktoś już taki problem ma, ponieważ pominięto tę wypowiedź.

Drugiego dnia zgrupowania reprezentacji Polski w piłce nożnej odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział m.in. kapitan drużyny.

Lewandowski powiedział coś więcej o tęczowej opasce, którą zakładają piłkarze w ramach wsparcia społeczności LGBT+. Piłkarz oznajmił, że nie miałby żadnego problemu z założeniem takiej opaski, tak jak to zrobili kapitanowie innych drużyn: np. Harry Kane z Angli czy Manuel Neuer z Niemiec.

– Wiem, że po wystąpieniu Manuela Neuera w takiej opasce, niektórzy mieli jakieś „ale”, natomiast ja nie miałbym z tym problemu. Każdy z nas jest człowiekiem, ma emocje. Każdy jest osobą, którą trzeba wspierać. Myślę, że nie miałbym z tym najmniejszego problemu – powiedział Lewandowski.

Czytaj: Real i Bayern zarobili pomimo pandemii

Oczywiście wśród podzielonych jak nigdy Polaków ta wypowiedź odbiła się szerokim echem w mediach. Słowa Lewandowskiego zaczęli też cytować aktywiści LGBT+, jednak jak podają Wirtualne Media, słowa kapitana o tęczowej opasce nie pojawiły się w TVP Sport.

(…) na portalu TVP Sport nie pojawił się taki tekst. Ponadto w relacji z konferencji pominięto słowa Lewandowskiego na temat tęczowej opaski. Natomiast na kanale youtube’owym stacji jest nagranie z całą konferencją – czytamy.

Dlaczego nas to nie dziwi?