UEFA zamyka drzwi przed Ronaldo i jego kolegami z drużyny

0
5
Prezes UEFA ucina temat dołączenia ekip z Arabii Saudyjskiej do Ligi Mistrzów. (zdjęcie: ronaldo, twitter)

W ostatnich tygodniach wyszło na jaw, że liga Arabii Saudyjskiej pracuje nad uzyskaniem „dzikiej karty” w Lidze Mistrzów UEFA dla swojego mistrza ligi. Byliśmy pewni, że UEFA otworzy dla nich te drzwi, jeśli cena będzie odpowiednio wysoka, na szczęście się myliliśmy.

Prezes UEFA Alexander Ceferin postanowił w piątek jasno określić stanowisko organizacji w stosunku do „ligi Ronaldo”.

– Tylko europejskie kluby mogą brać udział w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Lidze Konferencyjnej – powiedział Ceferin według L’Equipe.

Jednocześnie szef UEFA przestrzegł Arabię Saudyjską przed podzieleniem losu Chin. – Kupowali piłkarzy będących u schyłku kariery, oferując im olbrzymie pieniądze. Efekt? Chiński futbol się nie rozwinął, a drużyna narodowa nie zakwalifikowała się na mundial. To nie jest odpowiednia metoda. Powinni skupić się na szkoleniu zawodników i trenerów, lecz to nie mój problem – podsumował.

CZYTAJ: Romelu Lukaku zaprezentowany w nowym klubie!

Dodatkowo, Ceferin jest przekonany, że najlepsi piłkarze świata wciąż będą grać w Europie.

– Do Arabii Saudyjskiej trafili zawodnicy kończący kariery oraz ci, którym brakuje ambicji, by walczyć o najwyższe cele – ocenił Ceferin. – O ile dobrze się orientuję, Haaland czy Mbappe nie marzą o grze w Arabii Saudyjskiej. Topowi zawodnicy nie trafią do tamtejszej ligi – przekonuje.

CZYTAJ: Jaki ojciec, taki syn. Thiago Messi idzie w ślady swojego taty Lionela Messiego

Słoweniec stwierdził także, że media wyolbrzymiają zainteresowanie ruchami Saudyjczyków na rynku transferowym. – Gdy słyszę o zawodnikach, którzy tam przechodzą, nikt nie wie, gdzie tak naprawdę grają. To interesuje głównie dziennikarzy, lecz nie europejską społeczność futbolową – powiedział w rozmowie z L’Equipe.

Prezes UEFA Alexander Ceferin: „Oczywiście drużyny Arabii Saudyjskiej nie będą mogły uczestniczyć w Lidze Mistrzów. Organizacje UEFA są dla klubów europejskich”.