Ujawniono, czy Allegri zostanie głównym trenerem Benzemy

0
0
Massimiliano Allegri został zwolniony przez Juventus kilka dni po wygraniu Coppa Italia. (zdjęcie: Fabrizio Romano, Twitter)

Wiadomo już, czy Massimiliano Allegri zostanie głównym trenerem saudyjskiego klubu Al-Ittihad.

Zdaniem informatora Fabrizio Romano, pomimo plotek krążących w mediach, nie należy się spodziewać takiej nominacji.

„Pomimo niedawnych powiązań, Massimiliano Allegri nie jest rozważany jako nowy główny trener Al Ittihad” – napisał Fabrizio Romano.

W zeszłym tygodniu Juventus zwolnił Massimiliano Allegriego ze stanowiska głównego trenera drużyny. Głównym kandydatem na następcę Allegriego w turyńskim klubie jest główny trener Bolognii Thiago Motta.

Przypomnijmy, że w lipcu 2014 roku, Allegri został nowym głównym trenerem Juventusu Turyn, zastępując Antonio Conte. Z końcem sezonu 2018/2019 Allegri opuścił klub.

W ciągu pięciu lat pod przywództwem Allegriego, „Zebry” zdobyły 5 tytułów mistrza Włoch, 4 razy Puchar Włoch i dwukrotnie Superpuchar Włoch. Klub z Allegrim na czele dwukrotnie dotarł także do finału Ligi Mistrzów UEFA.

CZYTAJ: Juventus nadal prowadzi rozmowy z potencjalnym następcą Wojciecha Szczęsnego

W maju 2021 roku Allegri po raz drugi objął stery Juventusu, tym razem jednak opuścił klub w atmosferze skandalu.

Massimiliano Allegri zwolniony z Juventusu

Juventus pokonał Atalantę 1:0 i zapewnił sobie zwycięstwo w Pucharze Włoch. Jednak pomimo pozytywnego wyniku główny trener Juventusu Massimiliano Allegri po meczu znalazł się w trudnej sytuacji.

Według doniesień włoskich mediów, zaraz po ostatnim gwizdku Allegri wdał się w ostrą sprzeczkę słowną z Guido Vaciago, dyrektorem turyńskiej gazety Tuttosport, uciekając się nawet do gróźb.

„Ty [przekleństwo]! Pisz w swojej gazecie prawdę, a nie to, czym karmi cię kierownictwo klubu. Wiem, gdzie cię znaleźć, gdzie na ciebie czekać. Przyjdę i walnę cię gazetą. Napisz prawdę!” – słowa Allegriego zacytował Guido Vaciago.

„Zwolnienie jest następstwem zachowań, które uznano za niezgodne z wartościami Juventusu” – poinformował w oświadczeniu turyński klub.

CZYTAJ: Juventus bliski podpisania kontraktu z nowym trenerem