Ujawniono, kto zastąpi Xaviego w Barcelonie

0
0
Barcelona podjęła decyzję. To on zastąpi Xaviego. (zdjęcie: Transfer News Live, x)

Dziś rano kierownictwo Barcelony podjęło bardzo nieoczekiwaną decyzję o zwolnieniu głównego trenera Xaviego, pomimo wcześniejszej umowy, że Hiszpan zostanie.

Wiadomo już, kto zastąpi Xaviego na jego stanowisku. Według Miguela Rico, faworytem do tej roli jest Rafael Márquez, obecny trener FC Barcelony Atlètic. Jest to drugi zespół katalońskiego klubu FC Barcelony, w którym występują najzdolniejsi adepci szkółki, stanowiący zaplecze pierwszej drużyny. Márquez był zawodnikiem Barcelony w latach 2003-2010.

Klub jest bardzo zadowolony z tego, jak młodzi piłkarze rozwijają się pod okiem Márqueza. Biorąc pod uwagę, że trzon Barcelony tworzą obecnie absolwenci La Masia, szkółki piłkarskiej klubu FC Barcelony, umiejętność Márqueza współpracy z nimi może być kluczowym czynnikiem.

Rafael Márquez jest najlepiej przygotowany do przejęcia obowiązków po Xavim.

Przypominamy, że kierownictwo Barcelony było rozgniewane uwagami Xaviego na temat trudnej sytuacji finansowej klubu, która, jego zdaniem, uniemożliwi drużynie walkę o trofea w przyszłym sezonie. Joan Laporta po wypowiedzi Xaviego poczuł się zdradzony i postanowił się z nim rozstać.

CZYTAJ: Xavi może opuścić Barcelonę po zakończeniu sezonu

Pod koniec stycznia, po porażce z Villarrealem (3-5), Xavi ogłosił na konferencji prasowej, że po zakończeniu sezonu opuści zespół. Jednak po serii pozytywnych wyników, władzom klubu udało się nakłonić go przynajmniej do dokończenia kontraktu, który wygasa latem 2025 roku. Ogłosili to na specjalnej konferencji prasowej.

Wczoraj Barcelona pokonała Almerię (2:0) w 36. rundzie La Liga. Z 79 punktami, Katalończycy zajmują drugie miejsce, wyprzedzając Gironę o 4 punkty.

CZYTAJ: Co się tam dzieje?! Barcelona podjęła decyzję o zwolnieniu Xaviego