Ujawniono: tego wymaga rodzina Glazerów dla Manchesteru United

0
78

Rodzina Glazerów udostępniła Manchester United do kupienia w listopadzie wraz z najbogatszym człowiekiem w Anglii, Sir Jimem Ratcliffe, którego „wszyscy” mają nadzieję, że ostatecznie kupią. Ale ich astronomiczna cena wywoławcza, według Bena Jacobsa z CBS Sports Golazo, odstraszy ogromną większość ludzi.

Manchester United pozostaje jedną z najcenniejszych marek w sporcie, pomimo faktu, że nowych trofeów jest mniej i mniej błyszczących niż te, które zdobył Sir Alex Ferguson, zanim ustąpił ze stanowiska menedżera w 2013 roku.

Glazerowie zamierzają znacznie zyskać na ich sprzedaży.

Czytaj: Ten piłkarz może strzelić 100 bramek dla Manchesteru United

Patriarcha rodziny, Malcolm, kupił klub za 800 milionów funtów – z czego 500 milionów funtów pożyczono – w 2005 roku, a teraz, prawie 18 lat później, Glazerowie chcą prawie 10 razy więcej.

„To, co będzie interesujące, to cena, jaką otrzymają Glazerowie” – powiedział reporter CBS Sports Golazo, Ben Jacobs, w rozmowie z GiveMeSport. „Widzieliśmy szacunki z wyceny Forbesa na około 4,5 miliarda funtów, to dalekie od pragnienia Glazerów, by przekroczyć 8 miliardów funtów.”

„W całym tym procesie sprzedaż Chelsea jest używana jako miara. Tak więc rzeczywista cena sprzedaży Chelsea, z wyłączeniem obiecanej inwestycji, wyniosła 2,3 miliarda funtów.

Glazerowie zawsze mieli nadzieję, że zbliżą się do trzykrotnej wartości sprzedaży Chelsea, ponieważ wierzą, że marka klubu Manchester United jest większa. (I są chciwi).

„Ale osoby z branży uważają, że jest to bardzo optymistyczna liczba i że wszystko powyżej 5 miliardów funtów zostanie poważnie rozważone.

„Im więcej chętnych, tym większa konkurencja i im bardziej Glazerowie mogą trzymać się własnej wyceny, tym bardziej cena może zbliżyć się do 6 miliardów funtów.”

„Więc szacowana cena ma ogromną ruchomą skalę, a kiedy zaczynasz mówić o 8 miliardach funtów lub więcej, wielu chętnych odpada”.

Czytaj: Plany trzech piłkarzy Manchesteru United uległy zmianie

Roman Abramowicz sprzedał Chelsea Toddowi Boehly’emu za łączną kwotę 4,25 miliarda funtów w maju ubiegłego roku, ale 1,75 miliarda funtów było częścią zobowiązania do zainwestowania w przyszłość klubu, w tym w przebudowę Stamford Bridge.