Ukraiński klub rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko klubowi Premier League

0
0
Manor Solomon wzmocnił za darmo Tottenham Hotspur. (zdjęcie: To The Lane and Back, x)

Ukraiński klub Szachtar Donieck rozważa możliwość złożenia pozwu przeciwko drużynie z angielskiej Premier League.

Jak donosi „The Telegraph”, dyrektor naczelny ukraińskiej drużyny Serhiy Palkin oskarżył Tottenham o wykorzystywanie wojny na Ukrainie i zachowywanie się „jak rabusie” w związku z podpisaniem kontraktu z Manorem Solomon.

Sprawa dotyczy transferu piłkarza Manora Solomona. Szachtar podpisał z zawodnikiem kontrakt do 2023 roku, jednak ze względu na wojnę na Ukrainie, FIFA zezwoliła ukraińskim zawodnikom na zawieszenie kontraktów na czas konfliktu. Dlatego latem ubiegłego roku Solomon przeniósł się on do „Kogutów” jako wolny agent.

CZYTAJ: Pomocnik Tottenhamu został wykluczony ze składu Anglii na Mistrzostwa Europy

Szachtar uważa, że ​​zawieszenie kontraktu przekroczyło porozumienie pomiędzy zawodnikiem a klubem. Według Szachtara Donieck, powinni oni otrzymać pieniądze za transfer skrzydłowego do Tottenhamu. Ukraiński klub rozważa możliwość podjęcia kroków prawnych. Szachtar Donieck zamierza domagać się zapłaty na drodze sądowej. Ukraiński klub czuje się pokrzywdzony po utraceniu utalentowanego zawodnika za darmo.

Jeśli pójdzie do Tottenhamu, to załatwimy sprawę w sądzie. To proste: brzmi, jakby to było nieuczciwe wzbogacenie. Wyobrażacie sobie? Płacimy dużą kasę za piłkarza, a nagle Tottenham dostaje go za darmo? To nie jest uczciwe w stosunku do naszego klubu. Na pewno pójdziemy do sądu i będziemy walczyć o swoją sprawę. Chciałbym wysłać wiadomość wszystkim zespołom, które próbują ściągać naszych piłkarzy bez płacenia odstępnego: Szachtar złoży pozwy o nieuczciwe wzbogacenie przeciwko piłkarzom i klubom, które zyskały w ten sposób i osiągnęły korzyści finansowe. Wierzymy, że wzbogacając się naszym kosztem powinni zapłacić nam rekompensatę – powiedział Palkin.

Warto zaznaczyć, że Real Madryt nie będzie brał udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2025 roku.

CZYTAJ: Real Madryt nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata. Jaki jest powód?