United Cup 2023: Polska awansowała do Final Four

0
119
United Cup: Świątek i Hurkacz zapewnili awans do półfinału w Sydney! Polska wygrała z Włochami. Zdjęcie: Twitter/United Cup

Dzisiejszy dzień od samego początku był pełen emocji. Najpierw Iga Świątek wygrała z Trevisan, a potem po zaciętym pojedynku Hubert Hurkacz przegrał z Berrettini. Wisienką na torcie było zwycięstwo Magdy Linette, która zrównała wynik z Włoszką (2:2).

Polska awansowała do Final Four

Od początku widać było ogromną dominację na korcie. Wydawało się, że Włosi mogą zmienić skład, ale tak się nie stało.

Świątek i Hurkacz serwowali niemal bezbłędnie i konsekwentnie utrudniali rywalom życie swoim serwisem. W efekcie już po 24 minutach było już 1:0 w secie.

Drugi mecz był dużo trudniejszy. Pierwsze cztery gemy trwały tyle samo, co cały pierwszy set. Przełożyło się to na dwa mecze wygrane przez włoski duet. Polacy zachowali jednak koncentrację.

Ostatecznie, po nieco ponad godzinie gry, reprezentacja Polski zapewniła sobie awans do półfinału United Cup. Final Four rozpocznie się w piątek, 6 stycznia, w Sydney.

Iga Świątek/Hubert Hurkacz – Camilla Rosatello/Lorenzo Musetti 6:1, 6:2

Iga Świątek zdobyła dzisiaj punkt dla reprezentacji Polski w finale United Cup Brisbane City przeciwko Włochom.

Zacięta walka Huberta

Drugi punkt dla Włochów zdobył Matteo Berrettini, który po zaciętym starciu pokonał Huberta Hurkacza 6:4, 3:6, 6:3.

Starcie Hurkacza z Berrettini zostało ogłoszone jako punkt kulminacyjny United Cup. Obaj zawodnicy mają kapitalny serwis, więc było jasne, że skuteczność pierwszego serwisu będzie niezwykle ważna.

Berrettini dał z siebie wszystko i przełamał Polaka 3:2, po czym skupił się na utrzymaniu serwisu i zdobył dwie piłki meczowe. Pierwszą Polakowi udało się obronić, ale przy drugiej nie miał już nic do powiedzenia.

Magda jest na fali

Magda Linette dała nadzieję reprezentacji Polski. Polka w kapitalnym stylu pokonała Lucię Bronzetti 6:1, 6:2 i doprowadziła do remisu w starciu z Włochami (2:2).

Szczególnie udany był dla Linette ostatni mecz ze Szwajcarką. Polka po zaciętym starciu rozprawiła się z niewygodną Jil Teichmann i zdobyła bardzo ważny punkt dla reprezentacji Polski.

W pierwszym secie, odważna gra Magdy zaowocowała dwoma szybkimi przerwami. Przy stanie 5:1 pojawiły się pierwsze piłki setowe i tym razem nerwów nie było. Linette zajęła trzecie miejsce i objęła prowadzenie.

Drugi set nie przyniósł zmiany w grze i mimo trudnych momentów w końcówce partii, Magda nie pozwoliła sobie na przegraną.