Urszula Radwańska przeszła do ćwierćfinału w Obidos.

0
825

Dobre wieści dla fanów Urszuli Radwańskiej. Tenisistka zagra w ćwierćfinale turnieju ITF w Obidos. W drugiej rundzie Polka wygrała z rozstawioną z numerem 3. Francuzką Jessiką Ponchet 6:1, 2:6, 6:2.

Dziewczyny rywalizowały na korcie godzinę i trzy kwadranse. Teraz Polka będzie rywalizować z Hiszpanką Olgą Saez Larra. Spotkanie w Portugalii odbywa się na nietypowej nawierzchni dywanowej.

Urszula Radwańska daje z siebie wszystko, by po serii kontuzji i chorób jak najszybciej wrócić do czołówki i jak najlepiej poprawić swój ranking. Na chwilę obecną zajmuje szóste miejsce w rankingu WTA.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Polak pobił rekord Guinnessa w tenisie. Na korcie spędził ponad 45 godzin!

Reprezentanta Polski gra w Obidos dzięki dzikiej karcie. W Portugalii zapamiętali naszą tenisistkę, w Estoril Radwańska pokonała kiedyś Dominikę Cibulkovą. Jej nazwisko – również ze względu na siostrę – w świecie tenisu ma dużą wartość. Radwańska jest kojarzone z sukcesem, a próby powrotu Urszuli do czołówki budzi wśród osób związanych z organizacją turniejów tylko pozytywne skojarzenia.

Pomimo długoletnich problemów zdrowotnych Radwańska nie zamierza się poddawać i nawet jeśli jej forma nie jest jeszcze idealna, pokazuje wytrwałość, upór i silny charakter. Takie cechy charakteru na kortach są bardzo pomocne. Wierzymy, że w tym tygodniu Urszula Radwańska w Obidos dołączy do grona walczących o zwycięstwo.

Źródło: przegladsportowy.pl
Zdjęcie główne: facebook.com