Uruchamia klauzulę wykupu w wysokości 1,2 miliarda

0
40
Chelsea zdążyła z Enzo Fernandezem!

Było wiele sprzeczek między Chelsea i Benfica w sprawie ich argentyńskiego bohatera Pucharu Świata, Enzo Fernandeza. Chelsea próbowała absolutnie wszystkiego, aby uniknąć uruchomienia klauzuli wykupu w wysokości 120 milionów euro.

Stało się jasne, że wszystkie próby ze strony Chelsea spełzły na niczym i że jeśli chcą Enzo Fernandeza, muszą się mocno postarać.

Czytaj: Kompletny impas w negocjacjach

Latem 2021 roku, Manchester City ustanowił rekord zakupów w Premier League, podpisując kontrakt z Jackiem Grealishem z Aston Villa za 117,5 miliona euro. Teraz to Chelsea, wraz z nowymi właścicielami, stała się najlepszym klubem kupującym, który pobije ten rekord.

The Athletic donosi, że Fernandez otrzymał pozwolenie od Benfica na przeprowadzenie testów medycznych po tym, jak Chelsea ustąpiła i ogłosiła, że ​​chce skorzystać z klauzuli wykupu.

Według menedżera Benfica, Rogera Schmidta, Enzo Fernandez jest „najmądrzejszym pomocnikiem na świecie w wieku zaledwie 22 lat”. Umiejętności organizacyjne przydają się w środku pola Chelsea.

Czytaj: Potwierdzone! Z Chelsea do Arsenalu!

Oprócz tego, że jest bardzo ważny dla Benfica, jest także stosunkowo niedawnym mistrzem świata. Argentyna ma wiele do zawdzięczenia Fernandezowi.