US Open 2021: Rundy kwalifikacyjne do rozegrania za zamkniętymi drzwiami

0
331
Kwalifikacje US Open rozpoczynają się 24 sierpnia.

2021 US Open będzie 141. edycją tenisowego US Open oraz czwartym i ostatnim turniejem wielkoszlemowym roku.

Niestety, fani nie będą mogli uczestniczyć w rundach kwalifikacyjnych US Open. Wszystko dlatego, aby „zapewnić wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo”.

Turniej główny będzie miał tłumy widzów, gdy rozpocznie się 30 sierpnia.

W tygodniu kwalifikacyjnym na miejscu pojawi się „największa liczba” graczy i personelu pomocniczego, a organizatorzy szacują ponad 2500 osób.

„To była szczególnie trudna decyzja dla USTA, biorąc pod uwagę ogromną popularność US Open Qualifying wśród fanów” – powiedzieli organizatorzy.

„Ale po konsultacjach z lokalnymi władzami ds. zdrowia i zespołem medycznym US Open ustalono, że była to właściwa decyzja, aby zapewnić wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo”.

Z powodu Covid-19 zmniejszono pojemność hali w Narodowym Centrum Tenisowym USTA Billie Jean King w Nowym Jorku, podczas gdy wiele obiektów dla graczy zostało przeniesionych na zewnątrz podczas kwalifikacji.

„Dzięki temu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby umożliwić fanom dostęp do witryny, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo graczy i fanów – co pozostaje naszym najwyższym priorytetem” – dodali organizatorzy.

Jedyne tytuły US Open 2020 zdobyli Austriak Dominic Thiem i Japońska Naomi Osaka. Jest to czwarta i ostatnia impreza wielkoszlemowa w kalendarzu tenisowym.

Czytaj: Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Naomi Osaka już poza turniejem olimpijskim