Ustawił się w kolejce do przejęcia pracy trenera Realu Madryt

0
24
Raul objaśnia przyszłe gwiazdy Realu.

Trener Castilla i legenda Madrytu ma poparcie kierownictwa sportowego klubu, aby być kandydatem do zastąpienia Ancelottiego. Kontrakt Włocha wygasa w 2024 roku.

Raúl González Blanco, kapitan, który jest rekordzistą pod względem największej liczby występów (741) w Realu Madryt, jest także jednym z najlepszych trenerów rozwijających młode talenty w La Fábrica. Jego doskonała praca z Castillą (która zajmuje trzecie miejsce w grupie I pierwszej ligi RFEF) wzbudziła zainteresowanie klubów Premier League i Niemiec.

Kontrakt Carlo Ancelottiego wygasa w 2024 roku, a Raúl jest poważnym kandydatem do przejęcia sterów. Włoch jest jednym z głównych celów Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej, która ma przejąć kontrolę nad drużyną narodową przyszłego lata.

Czytaj: Przestał rozmawiać z zawodnikiem, który kosztuje Real Madryt 1,8 miliona euro miesięcznie

Jak niedawno donosiło UOL Esporte, agent Ancelottiego, Frank Trimboli, kilka dni temu udał się do Brazylii, aby uzyskać jaśniejszy obraz funkcjonowania brazylijskiej piłki nożnej z pierwszej ręki. Jego podróż została zinterpretowana jako podejście do sondowania terenu i sprawdzenia, czy trener Madrytu nadawałby się tam do pracy. Obecność Raúla w młodzieżowej akademii Madrytu daje kierownictwu Madrytu spokój ducha, gdyby Ancelotti zdecydował się zaakceptować propozycję CBF.

Przywództwo, charyzma, ogromna wiedza o klubie i jego umiejętności techniczne to argumenty, które przemawiają za przyszłą kandydaturą Raúla. Dodatkowo, od 2013 roku klub stawia głównie na trenerów, którzy pracowali w La Fábrica. W rzeczywistości czterech z pięciu ostatnich trenerów spełniło ten wymóg: Rafa Benitez, Julen Lopetegui, Zidane i Solari. Ancelotti jest wyjątkiem od tej reguły.

Raúl ze swojej strony jasno określa kroki, które chce podjąć. Real Madryt jako pierwsza opcja i Premier League jako alternatywa – to jedyne dwa kierunki, na których się skupia. Jeśli nie uda mu się poprowadzić pierwszej drużyny Madrytu, rozważy zaakceptowanie każdej propozycji, która nadejdzie z Anglii. W zeszłym miesiącu Leeds złożyło mu ofertę objęcia stanowiska po zwolnionym Jesse Marschu. Były kapitan uznał jednak, że to nie jest odpowiedni moment na podjęcie się tego konkretnego projektu.

Po wygraniu pierwszej w historii klubu Ligi Młodzieżowej w 2020 roku, jego marzeniem na ten moment jest wywalczenie z Castillą awansu do drugiej ligi.

Czytaj: Real Madryt nie ułatwi zadania Arsenalowi

Kierownictwo klubu uważa, że wpływ Raúla był odczuwalny nie tylko w zbiorowych wynikach zespołów, którymi kierował w La Fábrica, ale także w rozwoju niektórych jego uczniów. Najbardziej godnym uwagi przypadkiem jest Álvaro Rodríguez, ostatnia wielka obietnica, która wyłoniła się z młodzieżowej akademii Madrytu.

– Álvaro był nieco nieskoordynowanym chłopcem, kiedy przybył do Madrytu, ale Raúl dużo z nim pracował i zmienił go w napastnika z ogromną projekcją. Álvaro wiele zawdzięcza Raúlowi” – mówią klubowe źródła.

Kierownictwo sportowe klubu uważa, że jest przygotowany do skoku do elity, a tym samym do objęcia w przyszłości opieki nad drużyną seniorów. Prezes Florentino Pérez będzie miał ostatnie słowo.