Vanessa Bryant wygrała w sądzie, dostanie ogromne odszkodowanie

0
163
Vanessa Bryant wygrała proces przeciwko hrabstwu Los Angeles po tym, jak deputowani udostępnili makabryczne zdjęcia z miejsca katastrofy jej męża i córki. Źródło: Twitter

Mówiono, że Vanessa Bryant rozpłakała się, gdy zapadł werdykt.

Żona Kobe Bryanta, Vanessa, wygrała proces sądowy i dostanie odszkodowanie w wysokości 16 milionów dolarów (76 mln zł). Kobieta złożyła pozew przeciwko hrabstwu Los Angeles za udostępnione zdjęcia z katastrofy helikoptera jej zmarłego męża Kobe i córki Gianny.

Kobe Bryant oraz jego 13-letnia córka Gianna zginęli wraz z siedmioma innymi osobami w katastrofie helikoptera 26 stycznia 2020 roku na przedmieściach Los Angeles. Powodem zdarzenia miała być gęsta mgła, ograniczona widoczność i błąd pilota.

Bardzo szybko w sieci pojawiły się makabryczne zdjęcia z miejsca wypadku. Szybko okazało się, że fotografie zostały wykonane przez służby miasta Los Angeles – co najmniej jedenastu policjantów i dwunastu strażaków.

W związku z tym Vanessa Bryant postanowiła wytoczyć proces hrabstwu Los Angeles o naruszenie prywatności, o zrobienie zdjęć gwiazdorowi LA Lakers i jego 13-letniej córce, Giannie, pokiereszowanemu helikopterowi po tym, jak samolot rozbił się w styczniu 2020 roku, zabijając wszystkich znajdujących się na pokładzie. Pozew argumentował, że zdjęcia zostały zrobione niezgodnie z prawem i naruszyły prywatność rodziny Bryant. Do pozwu dołączył się także Chris Chester, który w katastrofie stracił żonę oraz 13-letnią córkę. W środę 24 sierpnia zapadł wyrok w tej sprawie.

Daily Mail donosi, że Vanessa zalała się łzami, gdy werdykt został odczytany po dwutygodniowym procesie.

Prawnicy Bryant twierdzili, że Vanessa ma prawo do 40 milionów dolarów. Krewni innych ofiar katastrofy otrzymali odszkodowanie w wysokości 2,5 miliona dolarów w następstwie podobnego procesu.

Vanessa zdecydowała się nie dołączać do tego pozwu, zamiast tego wszczęła osobny pozew z Chrisem Chesterem, którego żona i córka również zginęły w katastrofie, donosi MailOnline. Finalnie, Bryant dostała 16 milionów dolarów odszkodowania, a Chester otrzymał 15 milionów dolarów.

Podczas procesu Vanessa opowiedziała, jak żyła w strachu, że zdjęcia pojawią się ponownie w sieci i sprawią, że ponownie przeżyje traumę: „Chcę pamiętać mojego męża i moją córkę takimi, jakimi byli” – powiedziała.

Vanessa dodała: „Nie chcę nigdy oglądać tych zdjęć. Mam trzy małe dziewczynki!”

Według People, Vanessa, która ma trzy inne córeczki, trzyletnią Capri, pięcioletnią Biankę i 19-letnią Natalię, wyjaśniła, jak rano po wypadku odwiedziła stację szeryfa Lost Hills i poprosiła szeryfa Alexa Villanueva, aby upewnić się, że Calabasas miejsce katastrofy było chronione przed paparazzi.

40-letnia mama powiedziała do Villanueva: „Jeśli nie możesz sprowadzić mojego dziecka z powrotem, czy możesz zabezpieczyć teren?” Wkrótce po wypadku, pierwsi ratownicy udostępnili zdjęcia miejsca katastrofy.

Bryant powiedziała: „Ufałam im, że nie zrobią tego”.

Podczas gdy ciało Kobe zostało znalezione w dniu katastrofy, Gianny odzyskano dopiero następnego dnia, kiedy znaleziono je w wąwozie.

Podczas procesu usłyszano, jak ratownicy udostępnili zdjęcia członkom społeczeństwa.

Kobe Bryant uznawany jest za jednego z najlepszych koszykarzy w historii NBA. Z drużyną Los Angeles Lakers zdobył 5 tytułów mistrzowskich, 18-krotnie został wybrany do meczu gwiazd ligi. Dwukrotnie został wybrany na najlepszego zawodnika finałów, raz otrzymał nagrodę MVP sezonu zasadniczego. Sukcesy odnosił także z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. W 2008 oraz 2012 sięgnął po olimpijskie złoto. Zginął w wieku 41 lat.

Kilka dni temu obchodziłby swoje 44 urodziny.

Czytaj: Kobe Bryant skończyłby dziś 44 lata