Vincent Kompany wraca do futbolu w Anglii

0
307
Vincent Kompany

Były kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany, powrócił do Anglii jako nowy menedżer Burnley Football Club.

Wiadomość została potwierdzona na oficjalnej stronie Burnley we wtorek, 14 czerwca 2022 roku. Według doniesień klubu, Belg wyraził duże zadowolenie powrotem do Anglii jako menadżer.

Burnley doszło do porozumienia z Belgiem, który we wtorek złożył podpis pod kontraktem do 30 czerwca 2025 roku.

„Burnley Football Club to prawdziwie historyczna angielska drużyna i to dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę być menedżerem tego zespołu. Jestem podekscytowany, bo czekają mnie intrygujące wyzwania. Nie mogę się doczekać współpracy z graczami i stworzenia pozytywnej, zwycięskiej drużyny dla naszych fanów, kiedy wrócimy do pracy do Turf Moor. Byłem pod wrażeniem wizji zarządu dotyczącej klubu, która jest zgodna z moją i nie mogę się doczekać, aby zagrać swoją rolę, gdy wchodzimy w ważny sezon. Chcę stworzyć drużynę zwycięzców. Nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na pierwszy mecz” – stwierdził.

Czytaj: Barcelona potrzebuje „500 milionów euro na uratowanie klubu”, twierdzi wiceprezes

Burnley w końcu potwierdził, że Vincent Kompany został nowym menedżerem. Belgijska ikona wróciła do Anglii po opuszczeniu Etihadu do Anderlechtu w 2019 roku.

Po przejęciu władzy w Anderlechcie w 2020 roku Kompany wygrał 42 z 92 meczów, przegrywając zaledwie 18 razy.

Poprowadził klub na trzecie miejsce w sezonie 2021-22, aby zapewnić sobie europejską piłkę nożną, podczas gdy jego drużyna zakończyła również wicemistrzostwo w finale Pucharu Belgii.

Były obrońca wyraził swoje podekscytowanie i powiedział, że to zaszczyt być menedżerem tego zespołu.