Virgil van Dijk ocenił możliwość pracy Slota w Liverpoolu

0
0
Virgil van Dijk wydał werdykt w sprawie Arne Slota jako następcy Kloppa. (zdjęcie: AnfieldIndex, x)

W ostatnich dniach dużo mówi się o możliwym zatrudnieniu głównego trenera Feyenoordu, Arne Slota, w Liverpoolu i choć strony nie uzgodniły jeszcze wszystkich szczegółów, specjalista jest już bliski przeprowadzki na Anfield. Ewentualne zaproszenie Holendra ocenił jego rodak Virgil van Dijk.

Jak uważa kapitan Liverpoolu, Slot mógłby spokojnie pracować w drużynie „The Reds” ze względu na jego styl gry i filozofię.

Slot, który w 2023 roku zdobył tytuł Eredivisie i Puchar Holandii, jest faworytem do objęcia sterów Liverpoolu w przyszłym sezonie.

Przemawiając po porażce 0:2 z Evertonem, która poważnie położyła kres nadziei Liverpoolu na tytuł Premier League, Van Dijk powiedział, że Slot ma kwalifikacje, aby zastąpić Jürgena Kloppa na Anfield.

CZYTAJ: Polska rozegra dwa mecze towarzyskie przed Euro 2024

„Oczywiście trudno mi teraz odpowiedzieć na to pytanie. Uważam jednak, że Arne Slot może być obecnie jednym z najlepszych holenderskich trenerów” – powiedział Van Dijk.

„Myślę, że sposób, w jaki gra i filozofia, jaką ma, świadczy o tym, że mógłby zostać trenerem Liverpoolu. To tylko moja opinia, a z tego, co czytam i słyszę, oczywiście nie jest to jeszcze sfinalizowane. Zobaczymy” – powiedział van Dijk w wywiadzie dla Viaplay.

Źródła poinformowały w środę ESPN, że Liverpool rozpoczął rozmowy z Feyenoordem, próbując wynegocjować umowę w sprawie głównego trenera klubu, Slota.

45-latek stał się głównym kandydatem do pracy w Liverpoolu po decyzji Xabiego Alonso o pozostaniu w Bayerze Leverkusen i osłabieniu zainteresowania klubu Premier League trenerem Sporting CP Rubenem Amorimem.

W zeszłym roku Slot odrzucił oferty Leeds United i Tottenhamu Hotspur – Chelsea również wyraziła zainteresowanie nim – i zamiast tego zdecydował się on podpisać nowy trzyletni kontrakt z drużyną z Rotterdamu.

CZYTAJ: Feyenoord odrzucił pierwszą ofertę Liverpoolu za Slota