W 8. miesiącu ciąży dokonała niemożliwego!

0
294
Twitter / Na zdjęciu: Aminat Idrees

Nigeryjka Aminat Idrees pomimo tego, że jest w zaawansowanej ciąży, wzięła udział w Narodowym Festiwalu Sportu. Mało tego, kobieta wygrała w turnieju Taekwondo! 

W 8. miesiącu ciąży nigeryjska atletka zdobyła złoty medal w trwającym Narodowym Festiwalu Sportu, który odbywa się co dwa lata w tym kraju.

26-letnia Aminat Idrees, która jest w ósmym miesiącu ciąży, zwyciężyła w kategorii Mixed Poomsae w Taekwondo, powiedzieli organizatorzy w poniedziałek, określając jej osiągnięcia jako „inspirujące”.

Idrees, którą można było zobaczyć w materiale filmowym udostępnionym na Twitterze, demonstrującą różne techniki walki, zdobyła również inne medale w kategorii Taekwondo, która nie jest symulacją walki, znaną jako Poomsae.

Idrees powiedziała CNN w środę, że czuje się podekscytowana swoim osiągnięciem na imprezie, która odbyła się w stanie Edo.

„To dla mnie wielki przywilej. Po prostu postanowiłam spróbować po kilku treningach… To naprawdę świetne uczucie” – powiedziała.

„Zanim zaszłam w ciążę, lubiłam trenować, więc w ciąży się to nie zmieniło” – dodał Idrees.

Jednak nie dla wszystkich jej udział w festiwalu był inspirujący. Niektórzy krytykowali ją za udział w sporcie z powodu zaawansowanego stadium ciąży.

Jedna z użytkowniczek Twittera, Iga Moore, napisała: „To raczej obrzydliwe niż inspirujące”.

Inna użytkowniczka, Angela, napisała: „W ten sposób wpadają w problemy i stresują personel położniczy z powodu problemów, którym można zapobiec”.

Ale inni bronili jej udziału w festiwalu sportowym.

„Uwielbiam sposób, w jaki uczyniła sekwencjonowanie tak łatwym dla oczu. Niesamowita wydajność. Niech ci, którzy mają ignoranckie komentarze, chowają głowy ze wstydu. Poomsae to nie walka, ale taktyczna kombinacja ruchów przeciwko wyimaginowanym atakom” – napisał użytkownik Twittera, Tope Adebayo.

Idrees powiedziała, że wielu jej krytyków nie zdaje sobie sprawy z różnych form Taekwondo.

„Wiele osób nie rozumie, o co właściwie chodzi w Taekwondo. Czuję, że jest to droga, aby uczyć ludzi o tym. Taekwondo ma dwie gałęzie: walkę i Poomsae, które jest formą ćwiczeń. Polega na pokazywaniu techniki rąk i nóg w Taekwondo. Brałam udział w zawodach Poomsae ”- powiedziała CNN.

„Czułam, że nie wiąże się to z dużym ryzykiem, więc postanowiłam spróbować. Mój lekarz, a także organizatorzy igrzysk potwierdzili, że jestem zdolna do uprawiania sportu bezkontaktowego” – powiedziała przyszła mama.

Czytaj: Koji Murofushi w trakcie leczenia chłoniaka mózgu