W Bydgoszczy powstała aplikacja dla miłośników sportu. Sprawdź, jakie możesz zyskać rabaty i zniżki!

0
732

Bydgoszcz chce rozruszać społeczeństwo i oferuje nową aplikację dla miłośników sportu. Mogą ją pobrać rowerzyści, biegacze, rolkarze i pływacy. Sprawdź, co dzięki niej zyskasz! 

Aktywna Bydgoszcz – to nowa bydgoska aplikacja, która jest do pobrania od dzisiaj na telefony i smartfony. To nowa aplikacja specjalnie dla osób, które lubią spędzać aktywnie czas.

– Pogoda sprzyja. Dużymi krokami wchodzimy w sezon aktywności, jesteśmy w miejscu, które jest często uczęszczane przez mieszkańców, czyli w Myślęcinku. To tutaj odbywają się liczne spacery, biegi, jazdy na rowerze czy rolkach. Z tej okazji miasto Bydgoszcz przygotowało specjalną aplikację, z której mogą korzystać aktywni mieszkańcy miasta – mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą.

Aplikację Aktywną Bydgoszcz można ściągać na urządzenia mobilne. Aby uruchomić aplikację niezbędne są aktywne połączenie internetowe, usługa GPS i wyrażenie zgody na lokalizację.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ORLEN Warsaw Marathon 2018 – NARODOWE ŚWIĘTO BIEGANIA. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Wszyscy którzy aktywnie uprawiają sporty – pływają, jeżdżą rowerem, uprawiają nordic walking, poruszają się na rolkach czy kajakiem, będą mogli liczyć na profity – im większy ich wysiłek , tym większe zniżki m. in. zniżki w sklepach internetowych z produktami sportowymi, a także niższe koszty wejściówek np. do myślęcińskiego zoo.

– Możemy na bieżąco monitorować swoje statystyki i swoją historię według danej dyscypliny, którą chcemy sprawdzić. W aplikacji możemy także tworzyć rywalizacje, czy to rowerzystów czy biegaczy, zamykając się w obszarach np. osiedli, żebyśmy mogli wybrać sobie najbardziej rowerowy rejon miasta – mówi Tomasz Dobrowolski z bydgoskiego ratusza.

Prezent dla mieszkańców ceniących aktywność fizyczną

Aplikacja „Aktywna Bydgoszcz” to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Mierzy ona czas, pokonany dystans i spalone kalorie. Ponadto zapisuje przebyte szlaki i oznacza je na mapie.

Aktywne miejsca, kalendarz, wyzwania i trasy

Aplikacja to także baza wiedzy o bydgoskiej infrastrukturze dla aktywnych. Dostępne będą dane dotyczące bydgoskich basenów, sal gimnastycznych, orlików czy plenerowych siłowni. „Kalendarz”  będzie przypominał o zbliżających się wydarzeniach sportowych organizowanych w mieście. Zestaw „Wyzwań” pomoże w zdobywaniu punktów, które będzie można wymienić na zniżki u partnerów, którzy dołączyli do  projektu. „Trasy” pomogą w poszukiwaniu najbardziej malowniczych miejsc w Bydgoszczy przeznaczonych do rekreacji. Dostępne będą także lokalizacje stacji rowerowych.

Źródło: expressbydgoski.pl/bydgoszcz.eska.pl/bydgoszcz.pl
Zdjęcie główne: facebook.com