Warianty gry polskich klubów w IV rundzie kwalifikacji Ligi Europy

0
454
Zdjęcie: twitter.com/KrosnoCity

W grze o Ligę Europy wciąż pozostają aż trzy polskie zespoły. W piątek odbędzie się losowanie IV rundy.

Już teraz znamy natomiast wąskie grono potencjalnych rywali każdego z klubów. Mimo, że w ostatnich latach polskie kluby przyzwyczajały nas do słabych występów oraz kompromitacji w Lidze Europy ostatnie dni zdają się temu zaprzeczać. Zarówno Lech Poznań jak i Piast Gliwice w dobrym stylu pokonały odpowiednie Hammabry IF oraz TSV Hartberg. Wspomniane kluby do kompletu z Legią Warszawa dzielą jeszcze dwie rundy od udziału w Lidze Europy.

Warianty dla Legii Warszawa

Podopieczni Aleksandra Vukovicia do Ligi Europy spadli po porażce w II rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja (0:2). Teraz na Legionistów czeka Drita Gnjilane. Jeżeli mistrzowie Polski pokonają Kosowian, to w kolejnej będą mogli trafić m.in. na Azerski Karabach czy gruzińskie Dinamo Tbilisi.

Warianty dla Lecha Poznań

Dużo trudniejsze zadanie czekać może natomiast Lecha Poznań. Ekipa Dariusza Żurawia, o ile oczywiście pokona w III rundzie cypryjski Apollo Limassol, może trafić na Vfl Wolfsburg. Inni potencjalni rywale wydają się nieco mniej wymagający, to i tak do najłatwiejszych nie należą. Wśród nich jest m.in. Malmoe FF, który w pierwszej rundzie wyeliminowało Cracovię (2:0).

Warianty dla Piasta Gliwice

Solidnych rywali trafić może również Piast Gliwice, choć w jego przypadku już przejście III rundy będzie ogromnym wyzwaniem. W niej bowiem gliwiczanie zagrają z FC Kopenhaga. Jeżeli jednak podopiecznym Waldemara Fornalika uda się awansować, to o wejście do Ligi Europy powalczyć będą mogli chociażby z Rosenborgiem czy LASK Linz.

Trzymamy kciuki za nasze zespoły. Miło byłoby obejrzeć trzy polskie kluby w Lidze Europy.

Czytaj: Ricardo Quaresma zaprezentował nowy klub na koniu przed średniowiecznym zamkiem