Wayne Rooney wypożycza gwiazdę Premier League kilka tygodni po zamknięciu okienka transferowego

0
28
Wayne Rooney: Piłem prawie do utraty przytomności. (zdjęcie: dc united, twitter)

Krążyły pogłoski, że Wayne Rooney jest zainteresowany powrotem do Premier League.

Legenda United pozostała jednak na swoim stanowisku pierwszego szkoleniowca w amerykańskim D.C. United. Rooney rozpoczął sezon z czterema punktami w pierwszych czterech meczach MLS.

Nottingham Forest całkowicie zmienił swój skład po awansie do Premier League przed tym sezonem. Steve Cooper spędził pierwsze siedem miesięcy zastanawiając się, jakich graczy naprawdę potrzebuje w składzie w tym sezonie. Prawie pewni przetrwania w Premier League, Nottingham Forest zdecydował, że może pozbyć się Lewisa O’Briena.

Czytaj: Roy Hodgson wraca do Premier League!

24-latek został sprowadzony do Forest z Huddersfield Town w 2022 roku, teraz jest wypożyczony panu Rooneyowi po drugiej stronie Atlantyku.

Środkowy pomocnik jest wyraźnie ulubieńcem Rooneya, który zdobył gruntowne doświadczenie w drugiej najwyższej klasie rozgrywkowej jako trener Derby w sezonie 2020-22.

– Lewis był jednym z najlepszych graczy w Championship w ostatnich sezonach. Dobrze czyta grę i kreuje sytuacje strzeleckie. Wypożyczenie go z Forest to dla nas dobry interes, będzie dla nas doskonałym dodatkiem – mówi Rooney na klubowej stronie internetowej.

Czytaj: Newcastle chce latem pozyskać piłkarza z Manchesteru United

O’Brian rozegrał 13 meczów w Premier League dla Nottingham Forest, ale od połowy stycznia był poza kadrą. Teraz będzie dawał z siebie wszystko dla Rooneya.