Ważne słowa Xaviego o Messim

0
54
Xavi nawiązał do Leo Messiego, mówiąc o Lamine Yamalu. (zdjęcie: Football Talk, Twitter)

Drzwi Barcelony „zawsze otwarte” na powrót Lionela Messiego, powiedział Xavi Hernandez, trener Barcelony.

Xavi Hernandez powiedział, że dla Lionela Messiego zawsze będą drzwi otwarte i że zawsze może powrócić na Camp Nou. Trener powiedział tak po wznowionych spekulacjach na temat przyszłości napastnika.

Messi, lat 35, kończy kontrakt z Paris Saint-Germain pod koniec sezonu, a doniesienia z Hiszpanii w tym tygodniu donoszą, że jego ojciec, Jorge, spotkał się niedawno z prezydentem Barcy, Joanem Laportą.

Mówi się, że spotkanie dotyczyło głównie zorganizowania potencjalnego hołdu dla Messiego po jego odejściu z Barcelony w 2021 roku, ale posłużyło również do poruszenia kwestii planów argentyńskiego reprezentanta po lecie.

„To jest jego dom, a drzwi są zawsze otwarte” – powiedział Xavi na konferencji prasowej przed czwartkowym meczem Ligi Europy przeciwko Manchesterowi United, gdy zapytano go o rzekome spotkanie.

„Messi jest przyjacielem i jesteśmy w stałym kontakcie. To zależy od tego, czego chce dla swojej przyszłości i jak widzi to klub. Jest najlepszym piłkarzem na świecie i najlepszym w historii. Zawsze będzie pasować do drużyny”.

Czytaj: Messi waha się przed podpisaniem kontraktu w Paryżu

ESPN informuje, że PSG nadal jest chętne do przedłużenia kontraktu Messiego, podczas gdy podobno zainteresował się nim Inter Miami CF i kluby z Arabii Saudyjskiej.

Zmiany mogą również nastąpić u przeciwników Barcy w tym tygodniu, kiedy United zostanie wystawione na sprzedaż przez rodzinę Glazerów, którzy wyceniają klub na około 6 miliardów euro.

Jednym z kandydatów na drużynę Premier League jest szejk Jassim Bin Hamad Al Thani, prezes Qatar Islamic Bank. Xavi zna go z czasów spędzonych w Katarze.

„Znam go dobrze, ponieważ pracowałem w Katarze przez sześć lat” – powiedział Xavi. „Jest bardzo dobrą osobą, odpowiedzialną, poważną. Jest dobrą opcją dla Man United”.

United i Barca spotkają się na Old Trafford w czwartek o miejsce w 1/8 finału Ligi Europy. Po remisie 2:2 na Camp Nou w zeszłym tygodniu, remis pozostaje otwarty.

„United to jedna z najlepszych drużyn w Europie i pokazuje to pod względem konkurencyjności, występów i wyników” – dodał Xavi. „To najlepszy United ostatnich lat. Oni wrócili, rywalizują nawet o Premier League. To idealne miejsce, aby pokazać, że Barca może konkurować z wielką europejską drużyną.”

„Powiem piłkarzom:„ Ciąży na mnie presja, wyjdźcie tam i cieszcie się tym etapem ”. Oddałbym wszystko, aby ponownie zagrać na Old Trafford podczas wielkiego europejskiego wieczoru z wyjątkową atmosferą.

Czytaj: Manchester United – FC Barcelona meczem prawdy!

Barca ma osiem punktów przewagi na szczycie LaLiga, ale ich wczesna eliminacja z Ligi Mistrzów w każdym z ostatnich dwóch sezonów na razie powstrzymuje euforię.

„Zobaczymy w czwartek, czy zmieniliśmy się w odniesieniu do poprzednich porażek w Europie” – powiedział Xavi.

„Nie możemy powiedzieć, że wróciliśmy. To ogromny test i musimy udowodnić, że jesteśmy na boisku, bo na to zasłużyliśmy”.

W Barcelonie zabraknie trzech kluczowych graczy. Ousmane Dembele i Pedri są kontuzjowani, a Gavi zostanie zawieszony na jeden mecz.

„Chciałbym podkreślić utratę Dembele” – stwierdza Xavi. „Jest dla nas kluczowy, jest kimś, kto może zrobić różnicę. Pedri wprowadza porządek, a Gavi ze swoją intensywnością byłby idealny do takiego meczu.”

„Ale jesteśmy tutaj, aby rywalizować. Nieobecności nie mogą być wymówką. Myślę, że mamy zespół, aby wygrać i awansować”.