Ważny gracz Manchesteru United przedłużył umowę. Wiemy na jak długo!

0
23
Luke Shaw przedłużył 4-letni kontrakt z Man Utd. (zdjęcie: united, twitter)

Luke Shaw zobowiązał swoją przyszłość z Manchesterem United, podpisując nowy czteroletni kontrakt na Old Trafford.

Lewy obrońca, który dołączył do klubu z Southampton w 2014 roku za 30 milionów funtów, miał za sobą burzliwy okres w United, w tym okropną podwójną przerwę w swoim drugim sezonie i krytykę ze strony byłego menedżera Jose Mourinho. Jednak pod okiem obecnego szefa, Ole Gunnara Solskjær i Erika ten Haga, Shaw stał się jednym z najlepszych bocznych obrońców na świecie.

Poprzednia umowa Shawa miała obowiązywać do 2024 roku, ale miał 12-miesięczną klauzulę, która została uruchomiona na początku tego roku. Mimo to Shaw był chętny do podpisania nowych warunków, a raporty sugerują, że teraz to zrobił. Ten Hag odmówił potwierdzenia wiadomości podczas konferencji prasowej w zeszły piątek, ponieważ dogadywali szczegóły umowy i nie była ona jeszcze podpisana.

Man United skupi się teraz na zabezpieczeniu przyszłości Marcusa Rashforda i Davida De Gei. Kontrakt De Gei wygasa z końcem sezonu i chociaż on chce zostać w klubie, negocjacje w sprawie obniżonej pensji nie zostały jeszcze rozstrzygnięte. Hiszpan zarabia obecnie 375 000 funtów tygodniowo i nie zaakceptuje poważnie obniżonego wynagrodzenia.

Czytaj: „Cieszę się każdą chwilą spędzoną w Manchesterze United”

Zaangażowanie Shawa w United jest bodźcem dla Solskjæra, który ciężko pracował nad odbudową składu od czasu przejęcia Mourinho w 2018 roku. Norweg nadzorował znaczną poprawę występów Shawa, piłkarz jest teraz integralną częścią zespołu.

Nowa umowa Shawa jest również oznaką ambicji United, by ponownie walczyć o wielkie zaszczyty. W ostatnich latach klub miał trudności z konkurowaniem z rywalami Manchesterem City i Liverpoolem, ale Solskjær otrzymał znaczące wsparcie na rynku transferowym i buduje młody, utalentowany skład.

Obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli Premier League, 14 punktów za City, ale z meczem do rozegrania. Z Shawem zaangażowanym w klub, Solskjær będzie miał nadzieję wykorzystać postępy z tego sezonu i walczyć o tytuł w przyszłym roku.

Czytaj: Chelsea wyznaczyła termin kolejnego powołania menedżera

Nowa umowa Shawa jest również impulsem dla menedżera Anglii Garetha Southgate’a, który będzie miał nadzieję na włączenie lewego obrońcy do swojego składu na tegoroczne Mistrzostwa Europy. Shaw był w doskonałej formie dla United w tym sezonie, udzielając pięciu asyst i pomagając zespołowi zachować 11 czystych kont w Premier League.

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja Shawa, by poświęcić swoje najlepsze lata dla United, jest pozytywnym znakiem dla klubu i jego fanów. Obrońca pokonał wiele niepowodzeń i stał się jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji, a jego nowy kontrakt jest nagrodą za jego ciężką pracę i poświęcenie. Z Solskjær u steru i utalentowaną drużyną do dyspozycji, United będzie mieć nadzieję na walkę o wielkie zaszczyty w nadchodzących latach.