Wenezuelskie piłkarki potępiają nadużycia byłego trenera Zseremety

0
240
Zdjęcie: FVF

Zawodniczki reprezentacji poprosiły FIFA o zdyskwalifikowanie go z kobiecej piłki nożnej.

Deyna Castellanos, napastniczka Atlético Madryt i inne zawodniczki z drużyny Wenezueli oskarżyły byłego trenera Panamy Kennetha Zseremetę o seksualne, psychiczne i fizyczne nadużycia i molestowanie popełnione w latach 2013-2017.

Dziewczyny poprosiły FIFA, aby nie kontynuował on kariery w kobiecej piłce nożnej.

„Zawodniczki wenezuelskiego zespołu z różnych procesów postanowiły przerwać milczenie, aby zapobiec sytuacjom nadużyć oraz fizycznego, psychicznego i seksualnego molestowania powodowanego przez trenera Kennetha Zseremetę, który ma więcej ofiar w kobiecej piłce nożnej i na świecie” – opublikowały na portalu społecznościowym w sieci, wskazując, że Zseremeta „był manipulatorem”.

Ujawniły, że jedna z graczy w zeszłym roku przyznała się swoim koleżankom z drużyny, że była ofiarą wykorzystywania seksualnego przez Zseremeta od czternastego roku życia i wskazała na mężczyznę zidentyfikowanego jako Williams Pino jako wspólnika.

„To była bardzo trudna wiadomość do przyswojenia, do tego stopnia, że ​​wiele z nas czuje się winne, że byłyśmy tak blisko tego wszystkiego i nie zdałyśmy sobie sprawy z czegoś tak poważnego i karalnego” – mówią w oświadczeniu.

Wskazywały, że „jako grupa szukałyśmy rozwiązań do wniesienia roszczenia prawnego, ale z różnych powodów było to trudne. W wyniku tego wyznania kilka koleżanek ujawniło doświadczenia nękania zarówno przez telefon, jak i niestosowne pytania i zaproszenia, łapówki za pozostanie w kadrze, a także masaże i różne sytuacje, które nie były normalne. Dziś jesteśmy bardziej zjednoczone, akceptując nasze rany ”, wyjaśniły. 

Zseremeta zakwalifikował Wenezuelę do trzech mistrzostw świata U-17 (2010, 2013 i 2016) i zdobył złoto na Igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów (2010). Został zwolniony z kadry narodowej w 2017 roku.

Czytaj: Kolarka olimpijska zdobyła srebro w Tokio, spodziewając się pierwszego dziecka