Werner Schuster nie chce przedłużyć kontraktu z Niemcami. Kto go zastąpi?

0
656

Werner Schuster od 2008 roku jest trenerem reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Jak informuje „SportBild” obecny trener nie chce przedłużyć wygasającego w 2019 roku kontraktu z niemiecką federacją narciarską. Naszych zachodnich sąsiadów ma ponoć objąć obecny trener reprezentacji Polski, Stefan Horngacher.

https://twitter.com/Patrycja21032/status/969992549342511105

Austriacki skoczek narciarski i trener reprezentacji Niemiec przyznał, że jego współpraca z niemiecką kadrą skoczków może zakończyć się przed zimowymi igrzyskami w Pekinie, które odbędą się w 2022 roku.

48-letni Werner chciałby się w końcu skupić na rodzinie i jej poświęcić więcej czasu. Z niemiecką kadrą współpracuje od 2008 roku. W Pjongczangu trenował Andreasa Wellingera, który zdobył złoto na skoczni normalnej oraz srebro na skoczni dużej. Schuster poprowadził również zespół do srebrnego medalu w konkursie drużynowym.

Na chwilę obecną w Niemieckim Związku Narciarskim (DSV) nie mówi się o przedłużeniu kontraktu z Wernerem Schusterem.

– Najpierw musi zostać zakończony obecny sezon Pucharu Świata, zaś ewentualne negocjacje związane z nowym kontraktem obecnego trenera nastąpią jesienią – mówił dyrektor sportowy Horst Huettel.

W 2021 roku w Oberstdorfie odbędą się Mistrzostwa Świata. DSV ma przekonywać szkoleniowca, aby pozostał na swoim stanowisku do tej imprezy. Werner jednak przekonuje, że najwyższy czas, aby poświęcił więcej czasu swojej rodzinie. Austriacki trener obecnie mieszka z żoną i dwójką dzieci w Mieming, położonym w Tyrolu.

Również skoczkowie niemieckiej reprezentacji opowiedzieli się za pozostaniem Schustera na swoim stanowisku: – Zrobimy wszystko, aby podtrzymać jego motywację. O całą resztę niech postara się DSV – mówi Andreas Wellinger, mistrz olimpijski z normalnej skoczni.

Co planują Niemcy w przypadku nieprzedłużenia umowy z Schusterem?

„SportBil”’ twierdzi, że głównym faworytem do pracy z niemieckimi skoczkami jest Stefan Horngacher. Obecny trener Polaków był w przeszłości asystentem Schustera i zna kulisy pracy w niemiecki związku narciarskim.

Źródło: sport.pl/skijumping.pl/sport.onet.pl/sportowefakty.wp.pl
Zdjęcie główne: pl.wikipedia.org

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Pjongczang 2018: Aleksandrowi Kruszelnickiemu odebrano brązowy medal