Wesley Fofana oddaje hołd Frankowi Lampard pomimo trzech porażek z rzędu

0
15
Wesley Fofana. (zdjęcie: chelsea, twitter)

Pomocnik Wesley Fofana pokazuje swój klasyczny francuski styl, wymyślając własne komentarze i nie myśląc o tym, co „wszyscy myślą”. Teraz chwali wpływ nowo mianowanego tymczasowego menedżera Chelsea, Franka Lamparda, pomimo niefortunnego początku.

Lampard tymczasowo objął stanowisko do końca sezonu 2022/23 po zwolnieniu Grahama Pottera, ale jego nominacja nie przyniosła widocznej poprawy. Od czasu podjęcia pracy Lampard poprowadził drużynę do trzech porażek z Wilkami, Realem Madryt w Lidze Mistrzów i Brighton na Stamford Bridge w sobotę.

CZYTAJ: Pytanie, czy nie była to ostatnia szansa, by powiedzieć „nie”

Wszystko się może zmienić przed wtorkiem!

Pomimo tego przerażającego wyniku, młody obrońca Fofana przekonywał, że Lampard pomógł przywrócić zaufanie graczy. „Został powitany z powrotem w najlepszy możliwy sposób, ponieważ jest Panem Frankiem Lampardem. Jest klubową legendą. Powiedział nam, żebyśmy odzyskali pewność siebie i znów grali w prosty futbol.”

„Chodzi mu o powrót do podstaw, naprawdę. Jego słowa poruszyły nas wszystkich, ponieważ tego właśnie potrzebowaliśmy, aby odzyskać pewność siebie. I uświadomić sobie, że walczymy o klub. Walczymy o wielki klub” – powiedział Fofana.

Chelsea przegrała pierwszy mecz z Realem Madryt 0:2 na Santiago Bernabeu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów dzięki bramkom Karima Benzemy i Marco Asensio, a w drugiej rundzie będzie również bez swojego startowego lewego obrońcy Bena Chilwella z powodu zawieszenia w środę.

Ben Chilwell w 59. minucie wyjazdowego spotkania Chelsea z Realem Madryt (0:2) w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów musiał zejść z boiska, ponieważ nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na dobrą pozycję Rodrygo. Anglik otrzymał czerwoną kartkę i nie zagra w rewanżu.

„Chelsea już dobrze sobie radziła po trudnym poprzednim sezonie, kiedy pojawił się nowy menedżer. Wygrali go w 2021 roku. Więc myślę, że to możliwe, to jest w DNA klubu. Mieliśmy zły sezon, wiemy o tym. Teraz od nas zależy, czy pokażemy, na co nas stać. W tej drużynie jest jakość” – dodał Fofana.

CZYTAJ: Trzeci mecz z rzędu bez zdobycia gola Barcelony

We wtorek o 21:00 Chelsea zmierzy się z Realem Madryt na Stamford Bridge.