Wezwany przez Chelsea!

0
20
Antonio Conte może przejąć stery nad Chelsea. (zdjęcie: spurs, twitter)

Kilka dni temu Potter, długoterminowa inwestycja Todda Boehly’ego, został odesłany do domu po około siedmiu miesiącach na stanowisku kierownika. Od tego czasu Julian Nagelsmann okazał się odpowiednim następcą, agent Luisa Enrique prowadzi rozmowy z Chelsea, a Frank Lampard jest uważany za kandydata do tymczasowego poprowadzenia klubu do końca sezonu. Brakuje tylko tego, że Antonio Conte jest również uważany za kwalifikującego się do powrotu na Stamford Bridge.

I wiecie co?! Według The Independent, Boehly i ekipa uważają, że Antonio Conte może wrócić do Chelsea po odejściu z Tottenhamu.

Według angielskiej gazety, Chelsea nawiązała kontakt z Conte za pośrednictwem agentów, gdzie w przyszłym tygodniu planowane jest fizyczne spotkanie między stronami. Conte odniósł wielki sukces dla Chelsea w swoim pierwszym sezonie w 2017 roku, ale jak to często bywa w przeszłości, stosunki pogorszyły się, gdy wyniki sportowe zawiodły w następnym sezonie. Skończyło się kłótnią o pieniądze, ale ten spór pracowniczy toczył się, jak wiadomo, z Abramovichem.

Czytaj: Kompletny chaos w szatni, gdy Ancelotti mówi graczom Realu o nagrodzie

Nie minęły nawet dwa tygodnie, odkąd Conte opuścił Tottenham. Teraz Włoch wróci do Anglii, aby porozmawiać z Chelsea o zostaniu ich kolejnym menedżerem.

Conte spędził 16 miesięcy w Spurs i poprowadził ich do pierwszej czwórki w swoim pierwszym sezonie. Wiele oczekiwano w jego drugiej kampanii, ale sprawy po prostu nie poszły zgodnie z planem.

53-latkowi pokazano drzwi 11 dni temu, około tydzień przed tym, jak Chelsea zwolniła Grahama Pottera.

Czytaj: Ciekawe pseudonimy – Gwiazdy Chelsea wyśmiewają Pottera

Antonio Conte może wrócić do Chelsea po odejściu z Tottenhamu.

Zarówno Chelsea, jak i Tottenham szukają nowego menedżera, ale proces poszukiwania The Blues wydaje się w tej chwili znacznie bardziej zaawansowany.

Raporty ujawniły wczoraj, że Luis Enrique przyleciał do Londynu, aby przeprowadzić rozmowy z Chelsea.

Jest on faworytem do pracy na Stamford Bridge, ale The Independent twierdzi, że Chelsea jest teraz otwarta na rozmowy z Conte na temat sprowadzenia go z powrotem do klubu.

Włoch spędził dwa lata jako szef The Blues i poprowadził ich do triumfów w Premier League i Pucharze Anglii. Pokłócił się z poprzednim właścicielem, Romanem Abramovichem, i opuścił klub, ale Todd Boehly i jego współpracownicy nie dbają o to, co wydarzyło się w przeszłości.

Raport twierdzi, że pierwszy kontakt za pośrednictwem pośredników już się odbył i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Chelsea i Conte mogą odbyć bezpośrednie spotkanie już w przyszłym tygodniu.

Ciekawie będzie zobaczyć, co stanie się z Conte, ale jeśli zostanie szefem Chelsea i coś tam wygra, będzie to naprawdę źle świadczyć o Tottenham.