Wiadomo, kiedy Milan podejmie decyzję w sprawie przyszłości Jovica

0
0
Dyrektor Milanu Geoffrey Moncada spotka się w nadchodzących dniach z Luką Joviciem i jego agentami, aby potwierdzić ich plany przed latem. (zdjęcie: Milan Posts, x)

Wiele wskazuje na to, że latem AC Milan pożegna się z 37-letnim napastnikiem Olivierem Giroudem, który obecnie pełni jedną z czołowych ról w drużynie Stefano Pioli.

Wraz z odejściem Oliviera Girouda, w centrum ataku AC Milanu może powstać pustka i pomimo poszukiwań nowego napastnika, „Rossoneri” mają już napastnika, który mógłby być dobrym następcą. Decyzję w jego sprawie podejmą szefowie klubu w najbliższej przyszłości.

Oliviera Girouda zastępuje teraz Serb Luka Jović i według La Gazzetta dello Sport, klub jest gotowy zaoferować mu przedłużenie o kolejny rok. Obecny kontrakt obowiązuje do końca bieżącego sezonu.

Kontrakt napastnika Jovića wygasa z końcem czerwca i zarząd AC Milanu planuje spotkać się z nim i jego otoczeniem w tym tygodniu, aby uzyskać odpowiedź na temat przyszłości Serba.

CZYTAJ: Adrian Benedyczak ma powody do radości

Napastnik chce pozostać w AC Milanie, pomimo zainteresowania kilku klubów.

Ostatnim czynnikiem decydującym o przedłużeniu bądź nie przedłużeniu kontraktu będzie nazwisko nowego trenera, gdyż gdyby następca Stefano Pioliego był specjalistą preferującym taktykę dwóch napastników, mógłby to być punkt zwrotny w karierze Jovića na San Siro.

CZYTAJ: Stara Dama ma Anglika na swoim celowniku

Mimo to na San Siro chcieliby znaleźć napastnika poniżej 25 roku życia, któremu można by w pełni powierzyć atak, gdyż na Joviću nie można w pełni polegać ze względu na jego niestabilną formę w AC Milanie.

Jović wystąpił w 24 meczach „Rossoneri” w tym sezonie, ale tylko w dziewięciu z nich wystąpił w wyjściowym składzie Pioli, a łącznie spędził na boisku zaledwie 971 minut. Mimo to strzelił osiem goli i zanotował jedną asystę.