Wiadomo, kiedy Real Madryt ogłosi transfer Kyliana Mbappé

0
0
Kylian Mbappé zmienia klub! Koniec sagi, padło „Here we go”. (zdjęcie: Real Madrid CF FR, x)

Real Madryt ma ogłosić transfer Kyliana Mbappé w tym tygodniu po odejściu Francuza z PSG. Zwycięzcy Ligi Mistrzów z niecierpliwością czekają na przybycie gwiazdy.

Na początku przyszłego tygodnia Real Madryt ma ogłosić transfer Kyliana Mbappé na zasadzie wolnego transferu. Francuski napastnik, który spędził siedem lat w Paris Saint-Germain (PSG), potwierdził w zeszłym miesiącu, że opuści klub. Jego matka, Fayza Lamari, zasugerowała, że ​​dołączy do dobrze znanego kierunku, chociaż nie ogłoszono jeszcze oficjalnego komunikatu.

Real Madryt chciał poczekać do końca sezonu, zanim wyda publiczne oświadczenie. Mając już zapewniony 15. tytuł mistrza Ligi Mistrzów, a francuski trener Didier Deschamps wyraża pragnienie, aby przyszłość jego kapitana została ustalona przed mistrzostwami Europy, Real Madryt jest wreszcie gotowy ogłosić transfer Mbappé. Klub ma nadzieję ogłosić to w poniedziałek, 10 czerwca.

Oczekuje się jednak, że Mbappé jako zawodnik Realu Madryt zostanie zaprezentowany dopiero w połowie lipca, ponieważ przygotowuje się do letniego turnieju z reprezentacją Francji. Nadal nie jest pewne, czy Mbappé weźmie udział także w igrzyskach olimpijskich.

CZYTAJ: Adam Wardziński przechodzi do historii dzięki swojemu zwycięstwu!

Kylian Mbappé przechodzi do Realu Madryt. Każdy dokument został podpisany, opieczętowany i wypełniony. Mbappé podjął decyzję w lutym; można go teraz uznać za nowego zawodnika Realu Madryt.

Po sobotnim finale Ligi Mistrzów, trener Realu Madryt Carlo Ancelotti odmówił komentarza w sprawie przybycia Mbappé, stwierdzając, że nie będzie rozmawiał o zawodnikach, którzy nie znajdują się obecnie w kadrze Realu Madryt. Jednak obecny zawodnik, Jude Bellingham, powiedział, że Mbappé „przeniesie nas na wyższy poziom”.

CZYTAJ: Menedżer Realu Madryt Carlo Ancelotti ujawnia plany emerytalne

Transfer Mbappé do Realu Madryt kończy siedmioletnie starania klubu. To posunięcie jest jedną z najgorzej strzeżonych tajemnic w piłce nożnej. 25-letniemu napastnikowi wygasł kontrakt z PSG, co pozwoliło mu przejść do Realu Madryt na zasadzie wolnego transferu. Nastąpiło to po tym, jak PSG odrzuciło ofertę Realu Madryt za Mbappé w wysokości 200 milionów euro w 2021 roku. Pomimo sukcesów we Francji, Mbappé nie zapewnił sobie z PSG tytułu Ligi Mistrzów. Teraz dołączył do rekordzisty, Realu Madryt.

W niedzielny wieczór Real Madryt zorganizuje w mieście paradę trofeów, aby uczcić zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Parada obejmie przystanki przed ratuszem, katedrą, pomnikiem Cibelesa i wreszcie stadionem Santiago Bernabéu. Prezydent Florentino Pérez wyraził dumę z europejskich sukcesów klubu, mówiąc: „To historia miłości pomiędzy Realem Madryt a Ligą Mistrzów. Niektórzy odchodzą, inni przychodzą, ale ta rywalizacja jest w dużej mierze nasza.”

Fani Realu Madryt z niecierpliwością czekają na oficjalne ogłoszenie o przybyciu Mbappé, co rozpocznie nowy rozdział w historii klubu.