Wiadomo na jakim kanale obejrzymy igrzyska w Pekinie

0
269
Kamil Stoch. Zdjęcie: Twitter

TVP doszło do porozumienia z TVN Grupą Discovery w sprawie praw do transmitowania igrzysk olimpijskich w Pekinie. Kibice będą mogli oglądać skoki narciarskie na antenie Telewizji Polskiej.

Już niebawem odbędą się igrzyska olimpijskie w Pekinie. Rozpoczęcie zaplanowano na 4 lutego i potrwają one do 20 lutego 2022 roku. Zarówno sportowcy, jak i kibice nie mogą się już doczekać walki o medale.

Wiadomo już gdzie będzie można obejrzeć zawody z udziałem polskich skoczków.

Jak przekazał serwis wirtualnemedia.pl, TVP doszło do porozumienia z TVN Grupą Discovery, która jest posiadaczem praw do transmitowania igrzysk. Discovery udzieliło sublicencji Telewizji Polskiej, dzięki czemu igrzyska będzie można oglądać zarówno na antenach TVP, jak i w Eurosporcie.

Czytaj: Skoki narciarskie znikną z TVP! Wielka rewolucja w polskiej telewizji

Telewizja Polska w kanałach otwartych będzie mogła transmitować najważniejsze zawody z zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, m.in. konkursy skoków narciarskich. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, wszystkie starty naszych zawodników w igrzyskach olimpijskich muszą być pokazywane w darmowej stacji.

– Współpracujemy z TVP przy innych prawach sportowych, np. do igrzysk olimpijskich. Miało to miejsce przy okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 i tegorocznych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Kolejne porozumienie osiągnęliśmy w tym roku w odniesieniu do zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 – przekazało biuro prasowe TVN Grupy Discovery.

– Wzorem igrzysk z Tokio pokażemy nie tylko wszystkie najważniejsze starty polskich sportowców, ale także ich drogę do Pekinu. Nasi reporterzy będą towarzyszyli gwiazdom reprezentacji podczas przygotowań, przestawią ich z innej, nieznanej powszechnie strony – zakomunikował dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Na kanałach TVP łącznie będzie transmitowane 200 godzin relacji z igrzysk w Pekinie. Do Chin poleci 5 ekip reporterskich, których zadaniem będzie przeprowadzanie rozmów i relacji tuż po zakończonej rywalizacji.

Wcześniej TVP i TVN Grupa Discovery nie doszły do porozumienia w sprawie sublicencji na pokazywanie zmagań w Pucharze Świata w skokach narciarskich. W TVP będą dostępne tylko konkursy w Polsce i mistrzostwa świata w lotach. Resztę zawodów obejrzymy w TVN i Eurosporcie.

„Liczymy na opamiętanie, powrót zdrowego rozsądku, odrzucenie intencji politycznych i współpracę” – pisał wtedy w oświadczeniu prezes TVP, Jacek Kurski.