Wielki mecz Jeremy’ego Sochana. Polak z pierwszym double-double na parkiecie NBA!

0
50
Jeremy Sochan z pierwszym double-double w karierze. Brawo! (zdjęcie: NBA Stats France, Twitter)

Jeremy Sochan ma za sobą kolejny wspaniały występ! Debiutant NBA, Jeremy Sochan poprowadził San Antonio Spurs do zwycięstwa nad Indianą Pacers 110-99 w zeszły czwartek. Podczas tego meczu zanotował pierwsze w swojej karierze double-double.

Jeremy Sochan może być z siebie naprawdę zadowolony. Podczas ostatniego swojego występu Sochan zebrał 22 punkty i 13 zbiórek, do tego 3 asysty i 2 przechwyty. Polak rządził na parkiecie NBA w ataku San Antonio Spurs. Podczas meczu pierwszy raz w życiu zanotował double-double.

Czytaj: Wlazły zostaje pierwszym polskim siatkarzem, który zdobył 800 asów

Świetny występ Sochana w NBA

Polak był na parkiecie 31 minut. Tyle czasu wystarczyło, aby dał czadu. Nie skupiał się przede wszystkim na defensywie, jak w pierwszej części sezonu, ale poszalał w ataku. 22 zdobyte punkty sprawiły, że Sochan był najskuteczniejszym zawodnikiem San Antonio Spurs w starciu z Indianą Pacers. Trafił do kosza 11 z 26 rzutów. Trzy razy próbował rzucić z dystansu, ale nie trafił ani razu. Nie podchodził również do rzutów wolnych.

Jako jedyny zawodnik miał dwucyfrową liczbę zbiórek, dzięki czemu zanotował pierwsze w swojej karierze double-double na parkiecie NBA.

Czytaj: Kwiatkowski i Król najlepsi w Suchem

Polak miał też kilka naprawdę ciekawych akcji, np. ta z drugiej kwarty, kiedy dostał podanie pod sam kosz. Z racji, że miał dużo miejsca, zrobił wsad.

Bardzo dobrze odnalazł się też w jednej akcji, w trzeciej kwarcie, kiedy łatwo przejął piłkę od pędzącego rywala i w pojedynkę skarcił Pacers wsadem.

Zliczając, w tym sezonie NBA Sochan przebywa średnio 26 minut na parkiecie, rzuca 10,5 pkt. na mecz, notuje 5 zbiórek, 2,5 asysty i jeden przechwyt na spotkanie.