Wielkie emocje na Wielkiej Krokwi

0
615
Wielka radość w Zakopanem i w całej Polsce. Nasi triumfują na Wielkiej Krokwi! Zdjęcie: Twitter

Doskonały występ Polaków na Wielkiej Krokwi.

Kamil Stoch odżył. W wielkim stylu wygrał na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Odniósł tym samym 35 zwycięstwo w swojej karierze w Pucharze Świata.

Wielkich emocji dostarczyli nam nasi skoczkowie podczas niedzielnego konkursu
w Zakopanem. Kibice nieśli naszych skoczków. Kamil Stoch skakał jak za najlepszych lat wygrywając w wielkim stylu. Po pierwszej serii był trzeci. W drugiej serii udało mu się skoczyć 140 metrów, dzięki czemu wygrał zawody w pięknym stylu.

Co ciekawe inny z naszych zawodników, Dawid Kubacki prowadził po pierwszej serii. Po drugim skoku spadł na trzecie miejsce. Co niewątpliwie także jest wielkim sukcesem. Mieliśmy dwóch Polaków w pierwszej trójce. Na pochwałę zasługuje także Piotr Żyła który po dwóch skokach zajął miejsce w pierwszej 10.

Brawa dla naszych Orłów!

Dwa kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się w Sapporo. Transmisja z zawodów w TVP1, Eurosporcie 1. Początek sobotniego konkursu o 8:30 rano. Niedzielne zmagania w nocy z soboty na niedzielę o 2:00. Godziny według czasu polskiego.

Na chwilę uwagi, jak zawsze w Zakopanem zachowują kibice i ich postawa. Sam Kamil Stoch powiedział, że trudno się nie cieszyć z dobrych skoków, słysząc reakcję kibiców.

W zgodzie z opinią zawodników biorących udział w konkursach Pucharu Świata, Zakopane, to najwspanialsza impreza w całym prestiżowym cyklu. Opinia ta, to zasługa fanów, którzy na Wielkiej Krokwi, co roku tworzą niepowtarzalną atmosferę, która robi wrażenie.

Trzymajmy kciuki za naszych.

Czytaj: Król Dawid Kubacki

Zdjęcie główne: Twitter