Wielkie gwiazdy w Toruniu. Orlen Copernicus Cup

0
52
Ewa Swoboda, nasza gwiazda w biegu na 60 metrów; zdjęcie z: Lekkoatletyka: Twitter

To będzie najważniejszy moment tej zimy w polskiej lekkiej atletyce. Plejada gwiazd z Polski i zagranicy zaprezentuje się kibicom w trakcie ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023.  Impreza jest nie lada gratką dla kibiców. Czy hala wypełni się kibicami? Jest na to duża szansa.

Na trzynaście konkurencji udało się ściągnąć doskonałych zawodników. Na listach startowych są znane nazwiska, m.in. medalistów ostatnich igrzysk olimpijskich – Brytyjki Keely Hodgkinson (800 metrów), Greka Miltiadisa Tentoglou (skok w dal), Kubańczyka Maykela Massó (skok w dal) i Brazylijczyka Thiago Braza (skok o tyczce). W wielu konkurencjach, w których startować będą najlepsi Polacy, kibice będą mogli zobaczyć wyjątkowe pojedynki z medalistami największych światowych imprez.

Jakie konkurencje obejrzymy?

Kobiety biegać będą na 60, 400, 800, 3000 metrów i 1 milę oraz 60 metrów przez płotki, natomiast konkurencji męskich będzie siedem – biegi na 400, 800 i 1500 metrów, bieg na 60 metrów przez płotki oraz skok wzwyż, skok w dal i skok o tyczce. 

Zawodnicy lubią przyjeżdżać na tę imprezę.  Toruńska publiczność jest znakomita, bo świetnie zna się na lekkiej atletyce, a do tego potrafi nagrodzić zawodników za ich wysiłek i umiejętności – dodaje Wolsztyński. Toruński mityng od wielu lat ma już swoją markę. Także w tym roku ORLEN Copernicus Cup Toruń znalazł się wśród siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.

Kiedy odbędą się zawody?

Mityng ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023 rozpocznie się w środę 8 lutego o godzinie 17.15. Dekoracja zwycięzców planowana jest na godzinę 20.00.

Co warto obejrzeć?

Dobrze zapowiada się konkurs tyczkarzy. Nasi zawodnicy: Piotrek Lisek i Paweł Wojciechowski powalczą min. z mistrzem olimpijskim Rio de Janeiro i brązowym medalistą z Tokio, Brazylijczykiem Thiago Brazem. Dodatkowo podziwiać będzie można całą grupę wspaniałych polskich lekkoatletów: Ewę Swobodę, Damiana Czykiera, Patryka Dobka, Jakuba Szymańskiego.

Wszystkie konkurencje zapowiadają się bardzo ciekawie. Trzymajmy kciuki za biało czerwonych.