Wielkie zainteresowanie gwiazdą Liverpoolu

0
36
Roberto Firmino ma wielu nowych zalotników. (zdjęcie: liverpool, twitter)

Roberto Firmino wzbudził zainteresowanie kilku klubów po piątkowym ogłoszeniu, że odejdzie z Liverpoolu po zakończeniu sezonu. Decyzja Brazylijczyka o opuszczeniu Anfield tego lata skłoniła zespoły z całego świata do nawiązania kontaktu z nim.

Czytaj: Wielki klub chce Harry’ego Maguire’a!

Ben Jacobs donosi, że drużyna MLS Atlanta United jest gotowa do podpisania kontraktu z Firmino przed nadchodzącym okienkiem transferowym. Ale Al-Nassr – który niedawno pozyskał Ronaldo po jego odejściu z Manchesteru United – również lubi południowoamerykańskiego gracza i chciałby nawiązać z nim współpracę.

Simeone wielokrotnie mierzył się z Firmino w Lidze Mistrzów.

„Al Nassr jest zainteresowany, ale także patrzy na Sergio Ramosa z PSG. To pokazuje, jakiego rodzaju gwiazdy chcą sprowadzić obok Cristiano Ronaldo” – pisze Jacobs.

Czytaj: Ten piłkarz może dołączyć do Ronaldo

„Inter to kolejny klub, który go obserwuje. Do walki o pozyskanie piłkarza dołącza również Galatasaray. Kluby MLS, w tym Atlanta United, od jakiegoś czasu rozważały Firmino, wiedząc, że może opuścić Anfield po wygaśnięciu obecnego kontraktu.”

„Nadal uważam, że Firmino może przejść do wielkiego klubu Ligi Mistrzów. Powiedziano mi, że Atletico Madryt coś planuje” – pisze Jacobs.

Do grona klubów zainteresowanych pozyskaniem Brazylijczyka dołączyły Juventus oraz AC Milan, podaje La Gazzetta dello Sport.